20. mai
Eestis visiidil viibiv Euroopa Komisjoni asepresident Franz Timmermans ütles pressikonverentsil, et Eestis metsa mahavõtmine ja sellest toodetud pelletite põletamine Hollandis või Taanis ei ole tark tegu. Tema sõnul ei ole see hea Eestile ja Eesti majandusele.
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Statistikaameti andmetel vähenes 2022. aasta esimeses kvartalis mullu sama perioodiga võrreldes import Valgevenest ja eksport Venemaale, kuid suurenes nii import Venemaalt, eksport Valgevenesse kui ühtlasi kogu kaubavahetus Ukrainaga.
Otepää linnametsas Kullalaanes korraldati kohalike kulu ja kirjadega kuuse-kooreüraski tõrje- ja kahjustuste ennetuse õppepäev. Mets kuulub Eesti riigile ja seda haldab RMK.
Keskkonnaamet on pesitsusrahu kaitseks kuu aja jooksul kontrollinud üle Eesti ligi 2500 kinnistut ning reageerinud ligi neljakümnele kaebusele. Kokku on raietööd seisma pandud 20 korral, neist lõviosa Keskkonnaameti peatähelepanu all olevates vanades linnurikastes metsades.
Lisaks aiandusele on kevad vilgas ka ehituses. Eesti Puitmajaliit ja -klaster korraldavad juuni alguses teadliku ja puidust ehitamise tutvustamiseks üle-eestilist puitmajasektori lahtiste uste nädalat ehk Puitmajanädalat.
Kasulikud lingid
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616