Autor: Anu Jõgi • 23. aprill 2020

Otepää vineeritehase emafirma tegi tubli tulemuse

Otepää vineeritehas.
Autor: Andres Haabu

Otepää vineeritehase emafirma, Soome metsakontserni UPM-Kymmene tegevust esimeses kvartalis koroonaviirus kuigivõrd ei puudutanud, edasise kohta ettevõtte tegevjuht aga prognoosi ei anna, kirjutab Kauppalehti.

„Pandeemia ei mõjutanud esimeses kvartalis oluliselt meie äri, isegi mitte Hiinas,“ ütles Soome UPM-Kymmene tegevjuht Jussi Pesonen.

Soome metsakontserni võrreldav tegevuskasum kahanes esimeses kvartalis 278 miljonile eurole aastataguselt 374 miljonilt eurolt. Kuivõrd analüütikud olid oodanud kasumiks 251 miljoni eurot, oli see siiski hea üllatus.

Eelmise aasta tulemuse ajas suureks tselluloosi kõrge hind, mis praeguseks on kõvasti kukkunud. Tulemust mõjutas ka aasta alguses olnud streik. Seega teenis ettevõte Kauppalehti hinnangul olusid arvestades kena punktivõidu.

UPM-Kymmene korrigeeritud põhitegevuskasum aktsia kohta oli 0,43 eurot, mis oli rohkem kui analüütikute keskmine ootus 0,36 eurot. Eelmise aasta kasum oli 0,57 eurot aktsia kohta.

Ettevõtte käive oli ligi 2,3 miljardit eurot, aasta tagasi ulatus käive ligi 2,7 miljardini. Analüütikute ootus oli 2,4 miljardi lähedal, seega jäi käive oodatule alla.

UPM-Kymmene teised üksused katsid tselluloosiüksuse Biorefiningu tulemust, mis oli eelmisel aastal andnud ettevõtte kasumisse üle poole, nüüd aga vaid murdosa, kirjutab Kauppalehti.

Loe pikemalt Äripäevast.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Kristel ReidlaReklaamimüügi projektijuhtTel: 533 26 974