Autor: Toomas Kelt • 29. september 2021

Kliimateadlane Annela Anger-Kraavi: Euroopa kliimalepe nõuab Eestilt oma eesmärkide teadvustamist

Metsatöid tutvustavad RMK Kagu piirkonna metsakasvatusjuht Indrek Karolin, Tartumaa metsakasvataja Koit Kraavi ja raietööline Meelis Tamm.
Autor: Toomas Kelt
Metsamajandusuudiste raadiosaates "Mets ja majandus" kõneleb Cambridge’i ülikooli kliimamuutuste poliitika ja majanduse teadusdirektor Annela Anger-Kraavi. Ühtlasi on ta ÜRO kliimamuutuste majanduslike mõjude komisjoni kaasjuht.

Saates räägime temaga kliimamuutustest, Euroopa kliimapoliitikast ning metsadest kliimapöörasel ajal. Me peame kliimamuutustest rohkem rääkima, nende üle arutlema ja selgitama välja oma võimalused. Euroopa liidu kliimapoliitika nõuab aga Eestilt väga kindlat vaadet ja arusaama, milliseks kujuneb meie positsioon selles protsessis. Aega pole enam palju, rõhutab Anger-Kraavi.

Juttu teeme ka uutest võimalustest elamuehituses. CLT ehk ristkihtpuit on materjal, mis annab puitehitusele uue hingamise. Kergemad ja kõrgemad majad, mis on ühtlasi palju ökoloogilisemad ja keskkonnasõbralikumad. Milline on Eestis ristkihtpuidu kasutus, seda uurimegi.

Käime ka Võrumaal Väimelas puidutööstuse ja mööbli kompetentsikeskuses TSENTER, kust abi saavad alustavad ettevõtjad nii tööstusjooniste koostamisel kui ka tulevase toote prototüüpimisel. Ja koos RMK metsameestega uurime, milliseid töid tehakse praegu metsades ja miks on mõned pisikesed puud sinakas-hallikad.

Saadet juhib Toomas Kelt.

Kuula saadet siit:

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616