Autor: Toomas Kelt • 22. detsember 2021

Võrumaa puidutööstus on laienemislainel

AS Barruse tegevjuht Martti Kork.
Autor: Toomas Kelt
Järjekordses saates sarjast "Mets ja majandus" käime külas Võrumaal tegutseval liimpuitkomponente tootval Barrusel. Hiljuti avati Barruse kolmas komponenditehas ning saates kuuleme, miks otsustati kümme miljonit eurot maksma läinud laiendus ette võtta ja mida tehakse järgmiseks. Barruse laienemisplaanid ei ole veel lõppenud.

Veidi murelikuks teeb puidutööstust aga riigi õigusselgusetus. Näiteks ootamatult rakendatud raietööde keelustamine, mille põhjenduseks oli linnurahu. Puidutööstused ei ole vastu mõistlikele piirangutele, kuid nende rakendamine peaks olema varakult teada. Samuti on ebaselge oodatava raiemahu vähendamise mõju. Tuleviku suhtes on Barruse esindajad siiski optimistlikud – võib eeldada, et rohepöörde mõjul kasvab nõudlus puidupõhiste ehitusmaterjalide järele.

Saate teises osas vaatame Eesti Erametsaliidu ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuhtide Jaanus Auna ja Henrik Väljaga otsa metsanduse arengukavale. Millega jäädakse rahule ja mida võiks muuta? Üks suur probleem, mida arengukavas nähakse, on selle sõnum puidutööstustele – rohkem investeerida pole mõtet!

Saadet juhib metsamajandusuudised.ee toimetaja Toomas Kelt.

Kuula saadet siit:

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616