Autor: Metsamajandusuudised.ee • 8. aprill 2019

Nordwoodi saematerjal pärineb saeveskitest, kus hinnatakse töötajaid

Nordwoodi kaubamärgi all tuntud saematerjalid pärinevad saeveskitest, mis on olulised tööandjad maapiirkondades. Viiratsi Saeveski juhatuse liikme Tõnu Ehrpaisi sõnul on Nordwoodi suurimaks väärtuseks töötajad, keda püütakse hoida ja kelle heaolu parandada.
Nordwoodi saeveskites võimalik saada oma esimene töökogemus ja teha karjääri.
Autor: Kristo Parksepp

Kohalikust põhjamaisest männi- ja kuusepalgist Nordwoodi saematerjal tuleb kolmest saeveskist: AS Viiratsi Saeveski, AS Viru-Nigula Saeveski ning AS Aegviidu Puit. Kõigis saeveskites panustatakse oma töötajate heaolule. „Oma inimeste hoidmiseks oleme tänaseks otsustanud astuda järgmise sammu ja taotleda Sotsiaalministeeriumi väljastatav Peresõbraliku tööandja märgis,“ kommenteerib Viiratsi Saeveski juhatuse liige Tõnu Ehrpais. Nordwoodi saeveskitel õnnestus veebruarikuus läbida konkurss ning pääseda programmi. „Loodame saada programmist abi kõigi kolme saeveski töötajate hoidmiseks, värbamiseks ning sisseelamiseks,“ lisas ta.

Nordwoodi saeveskites kokku saab täna tööd 164 töötajat. Grupi suurim on Viiratsi Saeveski, kus leiab tööd 70 inimest, Aegviidu Puit on 52 inimese tööandja ja grupi kõige nooremas, Viru- Nigula Saeveskis on tööl 42 töötajat.

NORDWOOD on kolme saetööstuse ühine kaubamärk, mille all turustab oma toodangut AS Viiratsi Saeveski, AS Viru-Nigula Saeveski ning AS Aegviidu Puit. Kohalikust põhjamaisest männi- ja kuusepalgist saematerjali kasutatakse nii Eestis kui eksportturgudel ehituses kui ka toorainena nii mööbli-, pakendi- kui puidutööstustes. NORDWOOD kaubamärgi all toodetakse aastas enam kui 260 000 m3 saematerjali.

Oma inimeste hoidmiseks, proovib ettevõte vastu tulla oma töötajate soovidele. „Kui soovisin lapsehoolduspuhkuselt tööle tagasi naasta, oli tööandja vastutulelik ja töögraafikut tehes arvestas lasteaia lahtioleku aegu. Enne lapsehoolduspuhkusele jäämist töötasin kahes vahetuses, kuid nüüd saan käia tööl ühes vahetuses. Lisaks on tööandja olnud mõistev, kui lapse haiguse tõttu pean töölt ootamatult koju jääma,“ peab Viiratsi Saeveski saematerjali sorteerimisliini operaator Helery oma tööandjat mõistvaks.

Saeoperaatori töökoht Viiratsi Saeveskis.
Autor: Teevi Pihlak

Töötajate ja nende peredega tegelemist on Nordwood juba seni pidanud oluliseks. „Toetame rahaliselt erinevaid perekondlikke sündmusi, peame jõuludel meeles nii töötajaid kui ka nende lapsi ning ootame igal suvel Lemeks Grupi suvepäevadele kõiki töötajaid kogu perega,“ kommenteeris Nordwoodi personalijuht Raili Kiin.

Eelmisel sügisel korraldas ettevõtte töötajate lastele esmakordselt joonistusvõistluse, et leida Nordwoodi kalendrile kaanepilt. „Võistluse tulemusena saime lisaks imelisele kalendrile ka palju pilte, mida oleme hiljem kasutanud erinevate turundusmaterjalide koostamisel,“ lisas Kiin.

TASUB TEADA:

Saeveskite emaettevõtted on Eesti kapitalil põhinevad ja juba üle 25 aasta edukalt puidutööstusgruppidena tegutsenud RAIT AS ja LEMEKS AS, kontsernides on kokku ligi 850 töötajat. Kuigi saematerjali tootmisega on saetööstustes tegeletud juba üle 25 aasta, võib NORDWOOD alguseks aga lugeda 2002. aastat, kui AS Rait ja AS Lemeks otsustasid luua ühise ettevõtte AS Viiratsi Saeveski, ostes Viljandimaal Vana-Võidus olnud saetööstuse varad. 2009. aastal liideti gruppi AS Aegviidu Puit ning 2012. aastal AS Viru-Nigula Saeveski.

Nordwoodi töötajate kõige olulisem oskus on meeskonnatöö. „Meil ei ole ametikohti, kus üksik hunt saaks olla edukas ning seetõttu pöörame tähelepanu ka meeskonnatöö oskuse treenimisele,“ kommenteeris Nordwoodi personalijuht. Ta lisas, et tiimitunde tugevdamiseks korraldatakse väljasõite, kus nauditakse üksteise seltskonda ja toredaid tegevusi. „Lemeks ja Raitwood Gruppi kuulumise eeliseks on võimalus külastada teisi tootmisettevõtteid ning analüüsida ja õppida, kui keegi on avastanud midagi uut või toredat,“ täpsustab Kiin.

Lisaks peab Tõnu Ehrpais panustamist kohaliku elu edendamisse ettevõtte oluliseks rolliks. „Oleme järjepidevalt toetanud erinevaid laste-, noorte- ja sporditegevusi. Hea meelega võõrustame oma ettevõttes nii kooli kui ka lasteaiagruppe, et näidata, milline näeb välja kaasaegne saeveski ning millist tööd siin tehakse,“ kommenteerib ta ja lisab, et ka oma grupi töötajatele on nad korraldanud perepäevasid, mis aitavad kummutada müüte ohtlikust töökeskkonnast ning eksiarvamusi puidutööstuse keskkonnamõjudest.

Perepäev Viru-Nigula Saeveskis.
Autor: Veiko Erm

TULE TÖÖLE NORDWOODI:

Oma sooviavaldused võib saata Nordwoodi kodulehe kaudu. Leia endale sobiv Nordwoodi saeveski:

Viiratsi Saeveski - Vana-Võidu külas Viljandimaal

Aegviidu Puit - Aegviidu alevis Harjumaa

Viru-Nigula Saeveski - Viru-Nigula vallas Lääne-Virumaa

Selline laste- ja ka teiste välisgruppide võõrustamine annab Nordwoodi saeveskitele hea võimaluse töökohtade järjepideva ohutumaks muutmisega vähendada oluliselt aastate jooksul nii tööõnnetusi kui ka tööst põhjustatud haigestumisi. Loomulikult ei ole siinkohal vähem tähtis töötajate enda panus ohutuma töökeskkonna loomisel. „Meie töötajad ise juba juhivad tähelepanu, kus ja milliseid töölõike tuleb muuta või milliseid ohutusmeetmeid kasutusele võtta, et töö ei ohustaks töötaja tervist,“ lisab personalijuht Kiin.

Lisaks on Nordwoodi saeveskites võimalik saada oma esimene töökogemus ja teha karjääri. „Viru-Nigula Saeveski tänane tootmisosakonna juhataja tuli meile 2014. aastal praktikandina Maaülikoolist ja näiteks Aegviidus sai meiega liitunud praktikant aasta hiljem tootmismeistriks,“ toob personalijuht välja positiivseid näiteid, kuidas iga aasta võetakse praktikante ja tublimatele neist on hiljem ka töökohta pakutud.

„Kui töötamine meie grupi ettevõtetes tundub huvitav või soovid leida esimese töökogemuse saamiseks praktikakohta, võta meiega ühendust,“ julgustab ettevõttega liituma Tõnu Ehrpais.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616