Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 16. jaanuar 2019

Palju õnne metsarahvas - Äripäev avas uue metsaveebi

Alates tänasest käivitas Äripäev uue teemaveebi www.metsamajandusuudised.ee. Veeb kajastab kõike, mis puudutab metsamajandust, puidutööstust, aga ka laiemalt loodust, keskkonda, metsaharidust, sektori rahastuse teemasid jpm.
Äripäev avas uue metsaveebi
Autor: Äripäev AS

Koondame ühte kohta kokku kõik olulise info, mis aitab sektoris tegutsejal teha paremaid äriotsuseid ning olla teadlik erinevatest keskkonnateemadest/otsustest, mis tema tööd võivad kuidagi mõjutada.

Veebi toimetajana asub tööle Evelin Süld. „Veeb annab sektori ettevõtjatele ülevaate Eesti metsandussektori käekäigu kohta ja kajastab metsandusalaseid uudiseid ka mujalt maailmast. Eesti majanduse edulugu, metsasektor, vajab rohkem positiivsemat tähelepanu ja kajastust. Meil pole kunagi varem olnud nii palju metsa kui praegu. Meil on üle 100 tuhande erametsaomaniku. Puidutööstus on üks Eesti suuremaid tööstusharusid ja tööandjaid. Sektori ettevõtted on hea konkurentsivõimega nii kodu- kui ka välisturgudel ja edukad eksportijad,“ ütles uue veebi toimetaja. „Metsamajandusuudised.ee eesmärk on kajastada metsasektori edusamme, anda nõu metsaomanikele ning näidata suunda metsanduspoliitika kujundajatele. Pakume metsandusuudiseid erinevates valdkondades: metsakasvatus, metsamajandus, puidutööstus, puiduturg, keskkonnakaitse, metsapoliitika, jahinduses jt teemadel. Metsamajandusuudised.ee loovad tõepärase pildi Eesti metsandusest.“

Rahul uue infokanaliga

Keskkonnaministeerium on Eesti metsanduse ja keskkonnateemade eestvedaja. Nii pidas ka keskkonnaminister Siim Kiisler oluliseks tunnustada Äripäeva uue teemaveebi avamise puhul.

„On väga hea, et keskkonna, sh metsanduse ja looduskaitse, uudiste vahendamiseks on lisandunud uus infokanal. Meie meediaruumis on keskkonnateemade kohta küll üsna palju infot, kuid sageli on see üsna killustatuna laiali. Lisaks ei ole sellest alati kõik tõepärane info. Seetõttu võib usaldusväärse ja asjakohase teabe eristamine olla teinekord paras pähkel. Asjaliku uue infokanali lisandumine on siin aga suureks abiks. Ka Keskkonnaministeeriumi tellitud viimasest uuringust ilmnes, et inimeste keskkonnaalase teadlikkuse tõstmisel on meil veel arenguruumi. Praegu on sageli paraku ka nii, et koolilapsed on kohati tänu õpetajatele keskkonnateemadel isegi targemad kui nende vanemad. Seetõttu teeb heameelt, et keskkonnateemaliste uudiste vahendamiseks on tekkinud uus täiendav võimalus. Loodetavasti saab sellest kasulik ja usaldusväärne infokanal nii valdkonna spetsialistidele ja huvigruppidele kui ka tavakodanikule, kes tunneb huvi meid ümbritseva looduse ja metsa vastu. Soovin teravat silma ja sulge oluliste teemade kajastamisel,“ lausus Kiisler.

Sinu ettepanekud sisulise koostöö osas on teretulnud! Võta meiega ühendust:

Evelin Süld

toimetaja

tel. 534 46 746

e-post: [email protected]

Meelika Sander-Sõrmus

metsamajandusuudised.ee juht

tel. 555 33 789

e-post: [email protected]

Ka Maaeluministeerium on tihedalt seotud oma tegemistes metsandusega, seda suures osas just erametsanduse poolelt. „Tervitan soojalt uue teemaveebi tulekut ja soovin sellele pikka iga. Loodan, et metsamajandajad leiavad veebist huvitavat ja harivat teavet oma valdkonna kohta. Teemaveeb võiks kindlasti saada ka Maaeluministeeriumile heaks partneriks, kus leiavad kajastamist ka ministeeriumi teemad nagu maakasutus, Euroopa Liidu metsandustoetused, süsinikubilanss ja metsamaa maaparandus,“ jagas uuele veebile häid soove maaeluminister Tarmo Tamm.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616