Autor: Metsamajandusuudised.ee • 30. jaanuar 2019

Metsateemad DocPoint filmifestivalil

Selle aastase dokumentaalfilmide festivali DocPoint Tallinn üheks teemaks on mets. Vaatluse alla tuleb kaasaegne metsamajandus Prantsusmaal ja käest läinud looduskaitse, mis hävitab metsa. Filmid linastuvad 2.-3. veebruaril.
Film "Happemets"
Autor: DocPoint Tallinn

Nädalavahetusel linastuv dokumentaalfilm “Metsade aeg” kajastab Prantsusmaa kaasaegset metsamajandust, millega kaasnevad sarnased metsandusdebatid nagu Eestis: metsandus peab olema tõhus, inimest asendavad masinad, üha suuremal pinnal laiutavad monokolutuurid ja vanad teadmised ning kombed lükatakse kõrvale. Urbanistlikku eluviisi on aina raskem ühildada romantilise ettekujutusega metsaga ühes hingavast puuraidurist. Üheks äärmuseks on lageraie, aga ega kunstlikult istutatud üheliigiline mets parem ole, sest elurikkuselt meenutab ta pigem rohelist kõrbe. Film võtab kaasaegse metsamajanduse mudeli osadeks. Filmis saavad sõna metsavahid ja teadlased, metsaomanikud ja harvesterijuhid.

TASUB TEADA:

2010. aastal Helsingist Tallinnasse laienenud festival DocPoint Tallinn toob maailma dokiparemiku publiku ette juba kümnendat korda. Aastate jooksul on festival näidanud sadu filme kõikjalt maailmast – auhinnavõitjaid, uusi talente, provotseerivaid piiriületajaid – ning esitlenud esmakordselt vaatajatele kümneid uusi Eesti dokumentaalfilme.

Filmide tutvustused DocPoint kodulehel

Teine film „Happemets“ kajastab looduskaitse tulemusena hävinenud metsa. Film räägib haruldase liigina range kaitse alla võetud kormoranist, kellest nüüdseks on saanud kohatine nuhtlus Leedu vanas männimetsas Kura sääre rahvuspargis.

Kormoranide väljaheited on kaunis sööbivad ja nende all ei ela kaua ükski puu ega põõsas. Sedamööda kuidas männid pesade alt ära kuivavad, liigub koloonia (u. 3000 paari, koos poegadega ligi 10 000 lindu) edasi veel elavate puude peale. Mis teha? Sekkuda? Päästa mets või säästa kormorane?

Film jõuab tõdemuseni: mis inimene ka ei teeks, ta ikka sekkub. Ka looduskaitse on loodusesse sekkumine. Ja ega inimene pole ainus, kes teiste liikide ellu sekkub. Iga elav olend jõudumööda…

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616