Autor: Metsamajandusuudised.ee • 31. jaanuar 2019

2018. aasta keskkonnaauhinnad on selgunud

Eile, 30. jaanuaril, selgusid 2018. aasta kõige keskkonnasõbralikum tegu ja ettevõte. Rahvalemmikuks sai metsakaitse projekt "Narva-Jõesuu metsad".
2018. aasta keskkonnateo auhinnagala
Autor: Keskkonnaministeerium

2018. aasta keskkonnateoks nimetati Laeva jõe taaselustamise ning tõugja ja tuura asustamise projekt; 2018. aasta kõige keskkonnasõbralikumaks ettevõtteks sai FreshGO OÜ keskkonnahoidliku e-kaubanduse eestvedamise eest.

Aasta keskkonnategu 2018 rahvahääletusel tuli võitjaks 3809 häälega Natalja Pessotšinskaja projektiga „Narva-Jõesuu metsad“, mille raames üldsuse esindajad ja kohalikud Narva elanikud palusid võtta kaitse alla metsa, mis kuulub Narva-Jõesuule. Mets on võrdselt mererannaga olnud ajalooliselt Narva-Jõesuu kuurordi visiitkaardiks. Algatuse eesmärk oli ka puhta männilõhnalise õhu säilitamine. See on Ida-Virumaal eriti tähtis, sest ümber asuvad seitse A-ohukategooriaga ettevõtet. Koguti 1000 allkirja nii Narva-Jõesuu kui ka ülejäänud Ida-Virumaa elanikelt. Pöördumine jõudis Riigikoguni.

„Aasta keskkonnateo ja ettevõtte konkursile on ka eelnevatel aastatel esitatud palju tublisid kandidaate, aga seekord oli neid kohe eriti palju. See annab selgesti märku sellest, et meid ümbritseva keskkonna hoidmine ja väärtustamine muutub meie kõigi igapäevaelus järjest olulisemaks,“ rõõmustas keskkonnaminister Siim Kiisler inimeste keskkonnateadlikkuse üle.

„Eriti suurt rõõmu teeb see, et kandidaate ei olnud mitte üksnes palju, vaid need olid ka üsna võrdväärselt tugevad. Seetõttu ei olnud neist võitjate välja selgitamine kergete killast ülesanne, ent väljavalitud võivad väga uhked olla, et nad on tõesti parimatest parimad,“ tunnustas keskkonnaminister Siim Kiisler aasta keskkonnateo ja keskkonnasõbraliku ettevõtte laureaate.

Keskkonnatunnustuste konkursil on traditsiooniliselt olnud kandidaadid, kes on silma paistnud oma keskkonnasõbraliku käitumise ja loodushoidvate projektidega. Aasta keskkonnateo kandidaate oli sel aastal 22. Rahvahääletusega valiti neist 10 parimat, kes esitati võitja välja selgitamiseks hindamiskomisjonile. Aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitlile kandideeris 23 ettevõtet, kes esitasid kokku 25 ankeeti.

2018. aasta keskkonnateo auhinnagalal tunnustati:

AASTA KESKKONNATEGU 2018

• Rahva lemmik - Natalja Pessotšinskaja projektiga „Narva-Jõesuu metsad“

• Tunnustuse saanud keskkonnateod –

Veljo Runnel ja Märt Kose projektiga „Loodusvaatluste maraton“

Huvitava Bioloogia Kool projektiga „Lasteaialaste loodusteadlikkuse suurendamine“

AASTA KESKKONNATEGU 2018 VÕITJA - MTÜ Eesti Loodushoiu Keskus projektiga „Laeva jõe taaselustamine ning tõugja ja tuura asustamine“

AASTA KESKKONNASÕBRALIK ETTEVÕTE 2018

• Rahva lemmik - Woodbright OÜ

• Alamkategooria keskkonnajuhtimine võitja - Rimi Eesti Food AS

• Alamkategooria keskkonnasõbralik toode või teenus tunnustuse saajad –

Äri ja bioloogilise mitmekesisuse edendamise eest - Pillirookõrs (GReat OÜ)

Äri ja rahvusvahelise koostöö edendamise eest - Aus Design OÜ

Kohaliku keskkonnasõbraliku väikeettevõtluse edendamise eest – FIE Tiit Eensalu

Alamkategooria keskkonnasõbralik toode või teenus võitjad -

Roofit Solar Energy OÜ

FreshGO OÜ

• Alamakategooria keskkonnasõbralik tootmisprotsess võitja - PAKRI Teadus- ja Tööstuspark

KESKONNASÕBRALIK ETTEVÕTTE KATEGOORIA ÜLDVÕITJA - FreshGO OÜ

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616