Autorid: Anu Jõgi, Metsamajandusuudised.ee • 4. veebruar 2019

Stora Enso suur säästuprogramm ulatub ka Eestisse

Imavere saeveski kulusid tahab Stora Enso vähendada.
Autor: Andres Haabu
Stora Enso paneb kinni ühe paberiliini Soomes ja nende suur säästuprogramm puudutab ka Imavere saeveskit Eestis, kirjutab Kauppalehti.

Stora Enso tahab kuludes aastas kokku hoida 120 miljonit eurot. Ettevõte on ka investeerimiskava 50 miljoni euro võrra väikesemaks lõiganud. Põhjuseks kasvav ebakindlus turgudel.

"Praeguses geopoliitilises olukorras on suur oht, et maailmakaubanduse maht kahaneb märkimisväärselt. Ennetame riske ja võtame efektiivsuse kaitsmiseks ja konkurentsivõime tugevdamiseks kasutusele kärpimisprogrammi," teatas Stora Enson tegevjuht Karl-Henrik Sundström pressiteates.

Programmi osana sulgeb Stora Enso Soomes Imatral ühe paberimasina ja alustab töötajatega koondamisläbirääkimisi. Plaanitud sulgemine puudutab 80 täiskohaga töötaja koondamist.

Säästuprogrammis on Rootsi Ala ja Eesti Imavere saeveski kulude kokkutõmbamine.

"Plaanis on efektiivsuse kasvatamise ja kulude vähendamise meetmed. Kava vähendab töötajaskonda 35 täistööaasta võrra ja koostööläbirääkimisi on juba alustatud," kirjutab Kauppalehti Eesti ja Rootsi numbreid lahku löömata.

Stora Enso teatas märtsis oma selle aasta investeeringute suuruseks 550–600 miljonit eurot, uus prognoos jääb 540–590 miljoni euro juurde.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616