Autor: Metsamajandusuudised.ee • 6. veebruar 2019

Metsandus 2018: Aina rohkem metsaomanikke on leidnud üles oma piirkonna metsaühistu

Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Mikk Link tõdes, et möödunud aastal tundis üldsus metsateemade vastu suurt huvi ja loodab, et käesoleval aastal oskame metsa väärtust Eesti riigi ja rahva jaoks paremini mõista
Mikk Link
Autor: Julia-Maria Linna

Mikk Link kommenteeris 2018. metsa-aastat ja metsanduse tulevikku alljärgnevalt:

2018. aasta mõõdus hästi ja mõõdus suure sildi METS all. Ühiskond tundis metsa vastu huvi, küsis küsimusi ja seetõttu saime meie metsast rääkida. Saime rääkida sellest, kes on Eesti metsaomanikud ja millised on nende metsad. Metsast saime rääkida arvamusfestivalil Paides, Kogupere metsapäeval Haapsalus ning arvukatel konverentsidel ja seminaridel.

Äripäev küsis 2018. aasta avalikus metsadebatis võtmeisikuteks saanud inimestelt, mida lõppenud aasta neile ja ehk ka kogu ühiskonnale õpetas ning mida ootavad nad käesoleval aastal metsanduses.

Aina rohkem metsaomanikke on leidnud üles oma piirkonna metsaühistu ning saanud oma metsa küsimustele vastused. Teadlike otsuste langetamisele saame tõestust senisest aktiivsemast metsa istutamisest. See on aga selge märk, et meie metsaomanikud kannavad hoolt selle üle, et ka nende lastel ja lastelastel oleks terved ja tugevad metsad.

Sel valimisteaastal loodame, et oskame metsa väärtust Eesti riigi ja rahva jaoks paremini mõista. Teame, et ajaloolistel põhjustel tekkinud küpset metsa on meil võrreldes noore ja keskealise metsaga liiga palju ning tasakaalu taastamiseks tuleb vana mets kasutusele võtta ning teha ruumi noore metsa tekkeks. Seda loomulikult hoides ja kaitstes meie Euroopa kontekstis väga esinduslikku kaitsealade võrgustikku!

Ain Alvela, kaasautor

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616