Autorid: Väinu Rozental, Metsamajandusuudised.ee • 13. veebruar 2019

Ökopesa OÜ juht: seda võib nimetada ka pai tegemiseks

Otepää metsandusfirma OÜ Ökopesa juhi ja omaniku Triin Peipsi sõnul ei öelda ettevõtjatele just üleliia sageli aitäh.
Autor: Kristi Kamenik
Äripäeva kiiresti arenevate firmade edetabel ehk GASELLI TOP on ilmunud järjest 18 aastat. Tänasel Gaselli Kongressil selguvad TOPi uued võitjad. Eelmine aasta esines kongressil Ökopesa OÜ juht ja omanik Triin Peips. Äripäev uuris, kuidas gasselliettevõtetel on läinud.

Metsafirma Ökopesa OÜ juhi ja omaniku Triin Peipsi sõnul on see, kui väikeettevõtjast kirjutatakse, tunnustus tehtule, mida võib nimetada ka pai tegemiseks.

"Kas gasellistaatus otseselt just ärile mõjunud on, ma ei oska öelda, aga inimlikust seisukohast on see tunnustus tehtule, kui väikeettevõtjast kirjutatakse. Seda võib nimetada ka pai tegemiseks," ütles Otepää metsandusfirma juht ja omanik Triin Peips. "Ega keegi ju tehtu eest aitäh ütlema ei kipu. Vastupidi, ettevõtjaid kogu aeg siunatakse, kui halvad ja pahad nad on ja maksavad väikest palka." Sõnakas Triin Peips esines eelmisel aastal Gaselli Kongressil.

Ta tõi oma ettekandes välja, et ettevõtte Ökopesa põhiline tegevusvaldkond on metsandus ja põhiliselt hooldatakse elektriliine. Ökopesa peamised partnerid on Peipsi sõnul Eesti Energia, Elering ja Eesti Gaas. Eduka ettevõtte juhina peab ta kahjuks tõdema, et tihti satub ta suhtumise otsa, mil metsamehi peetakse pättideks ja varasteks. Pikemalt saab lugeda Triin Peipsi väljaütlemistest 2018. aasta Äripäeva Kongressil artiklis "Endine suusataja Triin Peips: juhuse läbi edukaks"

TASUB TEADA:

Äripäeva koostab kiiresti arenevate firmade edetabelit ehk GASELLI TOPi. Paljud kunagi gasellli edetabelisse jõudnud ettevõtted on tänaseks kasvanud suurteks stabiilseteks ettevõteteks. Igal aastal jõuab Gaselli TOPi edetabelitesse umbes 1000 kiiresti arenevat ettevõtet, mis vastavad TOPi tingimustele. Kõige kiiremad kasvajad paisutavad oma käivet kümneid kordi.

Tänavu tähistab Eesti GASELLILIIKUMINE 19. sünnipäeva – täpselt nii kaua on Äripäev koostanud Gaselli TOPi, korraldanud Gaselli Kongressi ja kirjutanud gasellfirmade käekäigust. Gasell on kiiresti kasvanud ettevõte, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit vähemalt 50%. Gaselliliikumine väärtustab kiiresti kasvavaid ettevõtteid teadmises, et just nemad loovad igas riigis enim uusi töökohti, on paindlikud, kiired ja julged. Gaselliliikumine on pärit USAst, termini autor on Ameerika majandusteadlane David Birch.

Äripäev võttis ühendust gasell-ettevõtjatega ehk kiiresti kasvavate firmade omanikega, kellest oleme aastate jooksul kirjutanud. Ajendi firmadega uuesti ühendust võtta andis see, et eelmisel nädalal ilmus Äripäevas gasellfirmasid tutvustava sarja 100. lugu. Enamik gasellfirmadest, kellest Äripäev viie aasta jooksul on kirjutanud, tegutseb jätkuvalt ja tegutseb hästi. Pikemalt loe Äripäevast.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616