Autor: Metsamajandusuudised.ee • 14. veebruar 2019

Luua noorte projekt võitis Samsung Digi Pass'i konkursi

Samsung Digi Pass 2018 võidumeeskond "Flying Forest": Romet Rehe, Silver Pärn, Mihkel Märtin
Autor: Marek Metslaid
Luua metsanduskooli metsuri eriala õpilaste projekt "Flying Forest" sai Samsung Digi Passi konkurssil peavõidu. Projekt arendas digilahendusi metsamõõtmiseks. Palju õnne, Romert Rehe, Mihkel Märtin ja Silver Pärn! Oma õla pani mentorina võiduideele alla ka RMK.

Silver Pärn selgitab, et idee teha projekt„Flying Forest“ sündis soovist teha vähema ajaga enamat. „Idee tuli sellest, et soovisin metsade mõõtmist ja hindamist teha väiksema ajakuluga. Leidsin, et kõige mõistlikum oleks seda teha drooni abiga. Drooniga saab läbida suuri vahemaid väiksema ajakuluga, kui seda jala tehes. Kuna Luua Metsanduskooli infotahvlitel oli teade, et on võimalus osaleda Samsungi Digipassil, siis otsustasime sinna oma ideega minna. Sealt tulnud info oli väga positiivne, mis andis veel hoogu juurde tegeleda antud projektiga,“ selgitas Pärnu.

Pikemalt saab lugeda noorte projektist metsamajandusuudised.ee loost "Kas varsti lendavad meie metsade kohal droonid?"

Auhinnalise teise koha saavutas meeskond „GenIT“ – Karina Tumanova ja Küllo Pärn Tartu Kutsehariduskeskusest ning Hendri Kivi Tallinna Polütehnikumist – mobiilirakenduse ideelahendusega, mis aitab õppuritel koolis orienteeruda.

Kolmanda koha pälvisid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Sillamäe õppekoha noored tarkvaraarendajad Albert Sile, German Kapajev ja Aleksandr Mõslitski mobiiliäpiga „Pocket Constitution“, mis võimaldab mugavalt eri riikide seadustes orienteeruda.

Finaalürituse avas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist, kelle sõnul on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kujunenud Eesti eduvaldkonnaks, kuid pidevalt tuleb tegeleda ka järelkasvu koolitamisega.

„Digioskuste arendamine annab konkurentsieelise mistahes valdkonnas. Tehnoloogia areng mõjutab oluliselt mitte ainult programmeerijaid, vaid näiteks ka juuksuri või koka erialasid. Just kutsehariduses on eriti oluline IKT-ga seose loomine, et õppurid näeks võimalust oma oskuste praktiliseks rakendamiseks ja oleks valmis oma äriideid tehnoloogia toel ellu viima,“ ütles Tammist.

TASUB TEADA:

Samsung Digi Pass on neljakuuline uuenduslik koolitusprogramm 14-20-aastastele kutsekooliõpilastele. Programmi ajal teevad kolmeliikmelised meeskonnad koostööd mentoritega noorte välja pakutud ideelahenduste arendamiseks. Digi Pass programmi on töötanud välja Samsung Electronics Baltics koostöös Tallinna Ülikooli ja Noorteühenduste Liiduga.

Neli kuud kestnud koolitusprogrammi võiduideed selgusid pärast noorte ettekandeid ja žürii hinnanguid. Kolmeliikmeliste meeskondadega olid finaalis esindatud Luua Metsanduskool, Tallinna Polütehnikum ning Järvamaa, Tartu, Kehtna, Võrumaa ja Ida-Virumaa kutsehariduskeskused.

Ekspertžürii liikme, Samsung Eesti mobiilidivisjoni juhi Antti Aasma sõnul on hea meel tõdeda, et kutseõpilased on välja tulnud leidlike digilahendustega, mis annavad konkurentsieelise tulevaste tööandjate silmis.

„Töökohad on üha enam seotud IKT-ga. On ütlemine, et tuleviku töötaja profiil on T-tähe kujuline. See tähendab, et inimesel on lai arusaam eri valdkondadest ning spetsialiseerumine mingil kitsal alal. Seepärast on oluline ka digipädevuste omandamine,“ lisas Aasma.

Finaalüritusel hindas kutseõppurite ideelahendusi žürii, kuhu kuulusid Antti Aasma (Samsung Electronics Baltic), Kadri Kull (Euroopa Komisjoni esindus Eestis), Siret Puust (Kutsekoda), Kaie Piiskop (Innove), Madli Kumpas (UNESCO Eesti rahvuslik komisjon), Roger Tibar (Eesti Noorteühenduste Liit), Meelis Mereküla (Haridus- ja Teadusministeerium), Pirje Jürgens ja Mart Laanpere (Tallinna Ülikool).

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616