Autor: Metsamajandusuudised.ee • 22. veebruar 2019

Riigikokku kandideerijad vastasid EMA metsapoliitilistele küsimustele

Riigikokku kandideerijate seas viidi läbi metsanduspoliitiline küsitlus.
Autor: Pixabay
Kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) viis poliitikute seas läbi küsitluse, mis uuris Riigikogu tulevaste kandidaatide seisukohti keskkonnateemadel. Küsitluse eesmärk oli teada saada, milline on tulevasse Riigikokku kandideerija metsanduspoliitiline nägemus. Kõige usinamad vastajad olid Elurikkuse Erakonna kandidaadid.

Küsitluse käigus sooviti teada poliitikute arvamust rahvapetitsiooni “Lageraied ajalukku!” osas ja lisaks küsiti, mida arvavad tulevased rahvasaadikud biomassi kasutuse, kliimamuutuste pidurdamise, raiemahtude järelvalve, looduslähedasema metsanduse, jahinduse probleemkohtade ja keskkonnateenuste, sealhulgas Keskkonnaministeeriumi töö toimimise kohta.

Praeguseks hetkeks on kandidaadiküsitlusele laekunud üle 170 vastuse kõigist valimispiirkondadest ja kõikidest erakondadest, moodustades veidi üle 17% Riigikokku kandideerijatest. Ehkki ilmsetel põhjustel on küsimustikule vastanud eelkõige “rohelised” kandidaadid, soovib kodanikuühendus tulemustega tutvujatele südamele panna, et teisitimõtlejate üle kohut ei mõisteta.

Suurema osa vastanute seas oli näha võrdlemisi head orienteerumist metsanduse põhitõdedes, ehkki valikud ja väärtushinnangud võisid erineda. Sealhulgas laekus EMA-le ka ütlemata harivaid ja huvitavaid märkuseid jätkusuutlike metsa uuenemise tingimuste, lindude- ja loomade pesitsusaegse raierahu, jahinduse, metsamaastike planeerimise aluste ja teiste küsimustikuga haakuvate teemade kohta. Märkimist väärib seegi, et erakonna juhtidest vastasid ainsatena Elurikkuse esimees Mihkel Kangur, Erakond Eestimaa Rohelised esimees Züleyxa Izmailova ja Vabaerakonna esimees Kaul Nurm, kelle erakondade metsandusprogrammid on juba varasemalt EMA metsasõbra valimisfooril “rohelisele poolele” jäänud.

TASUB TEADA

Küsitluse tulemused on alates tänasest nähtavad ka kodanikuühenduse poolt kokku pandud suurel valimisfooril

Usinaimad küsimustiku täitjad olid ülekaaluka enamusega Elurikkuse Erakonna kandidaadid, kellest vastas üle 70% ERE nimekirjas kandideerijatest. Tunduvalt väiksema, aga siiski kõrge vastamisaktiivsusega esinesid Rohelised (30%), seejärel EKRE (20%) ja Vabaerakond (14%). Peaaegu 10%-se vastamisaktiivsusega järgnesid Isamaa (9,6%) ja Sotsiaaldemokraadid (8%), 5% ümber jäid Eesti 200 (6%) ning Keskerakond (5%). Laekus ka ühe üksikkandidaadi vastus.

Kõige vähem vastuseid laekus EMA küsitlusele Reformierakonnast, kust saime vaid 3 kandidaadi vastuse, mis moodustab erakonna Riigikokku kandideerijate nimekirjast vaid 2,4%.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616