Autor: Metsamajandusuudised.ee • 20. märts 2019

Balti Spoon ostis spoonitehase Poolas

Harjumaal Kuusalu vallas asuv spoonitootja Balti Spoon OÜ laiendab oma tegevust Euroopas ja on omandanud Poola ettevõtte Bracia Mrozik Sp. z o.o, edastas ettevõte pressiteates.
Balti Spooni tootmine
Autor: Raul Mee

Ettevõtte uueks nimeks saab Lubelski Fornir Sp. z o.o. ning see liidetakse rahvusvahelise Möhring Groupi koosseisu, kuhu kuuluvad veel Atlantic Veneer Company ja Veneer Tech Ameerika Ühendriikides ning Baltrec GmbH Saksamaal. Nii Balti Spoon kui ka Lubelski Fornir on spetsialiseerunud spooni tootmisele Euroopa puuliikidest.

Balti Spooni juhatuse liikme Edmund Smolareki sõnul oli ostu näol tegemist olulise otsusega, mis tugevdab märkimisväärselt ettevõtte konkurentsivõimet. „Kuna äri muutub üha globaalsemaks, otsime uusi võimalusi strateegia, tehnoloogia ja protsesside kohandamiseks vastavalt muutunud turuoludele. Grupi perspektiivis on tähtis olla võimalikult lähedal toormaterjalile.“

Balti Spoonil ja Lubelski Forniril on kokku ligi 600 töötajat. Lisaks kogenud töötajatele toob Poola tehas kaasa turuosa suurenemise ja usaldusväärsete tarnijate võrgustiku.

Tehingut nõustanud Grant Thorton Balticu partneri Artur Suitsu sõnul tugevdab tehase omandamine Poolas oluliselt Balti Spooni positsiooni globaalsel turul, kasvatades hüppeliselt tootmisvõimsust ning parandades ligipääsu tööjõule ja toorainele. „Seega on tegemist kaalutletud strateegilise otsusega, mis samas iseloomustab ka ettevõtte ambitsiooni kasvada. Soovime Balti Spoonile edu julgete eesmärkide saavutamisel!“

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616