Autor: Metsamajandusuudised.ee • 8. aprill 2019

Õpilased saavad oma teadmised taas metsaviktoriinil proovile panna

Riigimetsa Majandamise Keskus korraldab juba kaheksateistkümnendat korda metsaviktoriini Eesti koolidele. Erinevas vanuses õpilased saavad oma teadmised metsast ja metsandusest, loodusest ja looduskaitsest proovile panna tänasest kuni 8. maini.
Loodus
Autor: Pixabay

RMK metsaviktoriin pakub õpetajatele võimalust mitmekesistada loodusõpet koolis. „Teeme lähemalt tutvust aasta tegijatega looduses – aasta linnu ja looma, liblika ja orhidee, seene, sambla ja mullaga. Keeleaastale kohaselt on küsimusi ka selle kohta, kuidas endistel aegadel mõnda looma, lindu või taime nimetati, samuti leiame seoseid meie kirjandusklassika ja loodusteadmiste vahel,“ selgitas RMK Põhja-Eesti teabejuht Tiina Neljandik.

Metsaviktoriin on osalemiseks avatud 8. aprillist kuni 8. maini RMK veebilehel LOODUSEGA KOOS

Vastamiseks on kokku pandud kaks küsimustikku: 1.- 4. klassile ja 5.-12. klassile. Kuigi osaletakse klasside kaupa, vastab iga õpilane küsimustele iseseisvalt. Metsaviktoriinil osalemine aitab kaasa õpioskuste arendamisele, sest juba õigeid vastuseid otsides saab kindlasti natuke targemaks.

Samuti on avatud venekeelne viktoriinikeskkond, mis võimaldab ka vene koolidel kodumaa loodust paremini tundma õppida. Vene koolide õpetajad saavad oma õpilasi registreerida venekeelsel kodulehel.

Võitjad selgitatakse välja kolmes vanuseklassis: 1.- 4. klass, 5.-9. klass ja 10.-12. klass. Parimatele klassidele on auhinnaks loodusõppeprogramm RMK külastuskeskustes.

Möödunud aastal võttis viktoriinist osa 911 klassi 237 koolist üle Eesti, tulemuse sai kirja 10 567 õpilast.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616