Autor: Kristjan Pruul • 9. aprill 2019

Vaidlus austraallastega sulgeb Harjumaal höövlitööstuse

Rae valla tootmisele otsivad omanikud uut funktsiooni.
Autor: Vaidawood
Combimilli puidukontserni kuuluva Vaidawoodi miljonitesse ulatuv vaidlus Austraalia äripartneriga tõi kaasa töötajate koondamise ja senise tegevuse lõpetamise.

Mis Vaidawoodist edasi saab, ei oska aprilli algul ettevõtte juhtimise üle võtnud Margus Kohava veel öelda, kuid senine äritegevus on peatatud ja otsitakse uusi ideid.

Sulgemise põhjuseks on vaidlus äripartneriga

"Ega turul oluliselt ei ole midagi muutunud. Eks otsisime õiget suunda ja võib-olla ei pööranud õigel hetkel tähelepänu, äkki oleks tulnud varem lõpetada, aga tegijal juhtub," rääkis Kohava.

Majandusaasta aruandes tõdetakse, et ettevõttel on ostjatelt laekumata arvete hulgas nõue kliendi vastu summas 3,7 miljonit eurot eurot ehk 6 miljonit Austraalia dollarit. Juhtkond on hinnanud kogu nõude laekumise tõenäosust ja vastavalt sellele nõude poole miljoni euro ulatuses alla hinnanud.

"See ei ole üksainus tehing, vaid pikaajaline küsimus. Tegu on pikaajalise Austraalia partneriga, kellega praegu käib vaidlus materjali kvaliteedi üle, selles lahendust veel ei ole," selgitas Kohava.

Kellelegi võlgu ei jääda

Küsimusele, kas partneriga tuleb hakata ka kohtuteed käima, vastas Kohava, et praegu on seda raske hinnata. "Kõik on võimalik. Ka see, et saame raha tagasi," lisas ta.

TASUB TEADA:

Möödunud aasta müügitulu oli 11 miljonit eurot ja kahjum 2,2 miljonit eurot, aasta varem oli see 20,3 miljonit ja kahjum 713 000 eurot. Jaotamata kahjumit on kogunenud 3,9 miljoni euro eest.

"Küsimärgi all on küll korralik number, aga kui vaadata omakapitali, siis omanikel on seda 33 miljonit eurot. Keegi pelgama ei pea, et rahast ilma jääb. Ainuke kahju saaja on siin omanik," kinnitas Kohava.

Majandusaasta aruandes seisab, et investorettevõtted Combimill Reopalu OÜ ja Combiwood OÜ on väljastanud toetuskirjad, mille kohaselt nad on valmis majandusraskuste korral ettevõtet viivitamatult finantsiliselt toetama, et tagada Vaidawood OÜ tegevuse jätkuvus.

Töö kaotas mitukümmend inimest

2017. aastal töötas Vaidawoodil Rae vallas veel 69 inimest, eelmine aasta jäi see kaks korda vähemaks. "Tänaseks on kõik töötajad koondatud ja sellisel kujul me ei jätka," ütles Kohava.

Ettevõtte kinnistud koos tootmishoonetega on müügis. Tallinnast 20 kilomeetri kaugusel asuvate tootmishoonete ja 12hektarise krundi eest küsiti viimati kinnisvaraportaalis 3 miljonit eurot. "Müügis on see küll, aga praegu ei ole keegi huvi üles näidanud. Nii et müük on ainult üks võimalus, paralleelselt otsime alternatiivset ideed," lisas ta.

Combimill Reopalu OÜ ja Combimill OÜ omandusse kuuluv Vaidawood alustas tegevust veebruaris 2015, kui sõlmiti leping Balcas Eesti äritegevuse ülevõtmiseks. Tehingu tulemusena omandati toona Balcas Eesti äritegevus Vaidas, põhivarad ja toormevarud ning võeti üle kõik töötajad. Vaidawood OÜ on puidutööstusettevõte, mille põhitegevusala on höövelmaterjali tootmine.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616