Autor: Metsamajandusuudised.ee • 18. aprill 2019

Eesti saenaised asuvad võistlema MMi koha nimel

Neljapäeval, 25. aprillil, saab Tartus Maamessil alguse raievõistluste sari xCUT CUP 2019, mille esimesele etapile Kevadkarikas 2019 on kirja pannud rekordilised 46 võistlejat, kellest 3 on naised. Traditsiooniliselt võisteldakse puu langetamises, saeketi vahetuses, kombineeritud järkamises, täpsusaagimises ja okste laasimises.
Kevadkarikas 2018
Autor: Liina Gross

Hooaja avaetapp Kevadkarikas 2019 toimub juba 27. korda ja sel aastal on konkurentsis rekordiline arv saemehi- ja naisi. Esmakordselt on end kirja pannud meeskond “Naiskond”, kuhu kuuluvad Karina Riive, Reet Kullerkupp ja Julija Kekiševa. “Nii palju naisvõistlejaid polegi meil varem olnud,” kommenteerib võistluste peakorraldaja Mart Kelk. “Kõik need naised võistlevad küll ühes võistkonnas, aga kuna meil on võimalik järgmisel aastal toimuvale MM-le välja panna vaid üks Eesti naissportlane, siis omavaheline konkurents saab neil kindlasti tihe olema.”

Tänavune Kevadkarikas on esmakordselt aluseks võtnud maailmameistrivõistluste mudeli, kus võisteldakse küll individuaalselt, kuid põhiline arvestus käib riikide vahel. Seepärast on ka hooaja esimesel etapil fookuses võistkonnad. “Tase on kindlasti väga tugev, sest kuigi MM toimub järgmisel aastal, lähevad koduses konkurentsis uuendusena arvesse ka selle aasta tulemused,” selgitab Kelk. “See tähendab, et kõik etapid on määravad. Samuti on noorte tase väga kõrge. Ma olen üsna kindel, et nii mõnigi neist suudab meie proffidele konkurentsi pakkuda.” Nimekamatest võistlejatest on hooaja esimesel etapil stardis valitsev Eesti meister Jarro Mihkelson ja 3-kordne Eesti meister Sulev Tooming.

Lisaks eestlastele on võistlema oodata Läti, Leedu, Soome ja Valgevene koondiseid. “Soomlastel on sel aastal ühtlaselt tugev seltskond, nii et neid tasub kindlasti silmas pidada,” toob Kelk põhjanaabreid esile.

Kevadkarika avalöögiks on 3. korda toimuv võsasaagide võistlus, kus võetakse mõõtu võsasae ettevalmistamises, stendivõistluses ja noorendike hooldamises. “Võsasaag on paljude metsameeste jaoks igapäevane töövahend, mistõttu tundus igati loogiline ka selle käsitsemise oskustes võistelda. Tänaseks tunnevad selle ala vastu huvi ka juba rootslased,” lisab Kelk.

TASUB TEADA:

Kõik soovijad saavad end võsasaagide võistlusele kirja panna 18. aprillini Metsaseltsi kodulehel.

Veel ühe uuendusena töötab tänavu Maamessil võistluste ajal metsandusstuudio. Reedese päeva jooksul käib stuudiost läbi 15 külalist, kes kõik on tihedalt metsandusega seotud.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616