Autorid: Evelin Süld, Metsamajandusuudised.ee • 10. mai 2019

Digitaliseerimine määrab puidutööstuse kasvu

Meie metsa- ja puidusektor on üsna kõrgtehnoloogilisi seadmeid kasutav tööstusharu Eestis. Jätkuvalt tehakse selles sektoris investeeringuid tööstuse digitaliseerimiseks ja automatiseerimiseks.
Saksa-Balti kaubanduskoja peadirektor Florian Schröder, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi ja Saksa-Balti Kaubanduskoja Eesti büroo juhataja Tarmo Mutso.
Autor: Erik Peinar

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuht Henrik Välja tõi välja Majandus- ja kommunikatsiooniministeerim uuringust, et aastas investeerivad meie puidutööstusettevõtted keskmiselt 50 000 eurot tootmise digitaliseerimisse.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi pidas tööstuse digitaliseerimist ja automatseerimist oluliseks, kuna see aitab leevendada tööjõu puudusest tingitud probleeme. Samas lisas ta, et meie tööstused on selles osas juba üsna heal tasemel. „Täna näed Eestis juba seveskeid, kus tehakse ühest palgist 3D ülesvõtteid. Enam kaugemale väga ei olegi minna,“ tõdes Lubi.

TASUB TEADA!

Eesti puittoodete tootjad kohtusid Saksa ettevõtjatega, kes tutvustasid puidutööstusele ja puitmajatootjatele mõeldud erinevaid digilahendusi. Saksa-Balti kaubanduskoja konverentsil " Digitaliseerimine puidu- ja mööblitööstuses " näitasid oma lahendusi ja tooteid kuus Saksa IT-ettevõtet: acadon AG, Dietrich's AG, iBlade GmbH, Jörg Elektronik GmbH, Reichenbacher Hamuel GmbH ja Vecoplan AG.

Olulisemaks peab asekantsler puidutööstusele uute väljundite leidmist. „Saksamaa on Euroopa suurim puitmajade müüja, Eesti aga suurim eksportija. Me toodame palju, aga meie turg on väike,“ kommenteeris ta. Lubi sõnul on lisaks tööstuse digitaliseerimisele oluline ka innovatsioon ja uute väljundite leidmine.

Saksa-Balti kaubanduskoja peadirektor Florian Schröder peab märkimisväärseks seda, mis on juhtunud Eesti ja Saksa kaubandussuhetes viimaste aastate jooksul. Kasv on olnud märkimisväärne. „Kaubandus riikide vahel on kasvanud 3-4 aastaga 600 miljonilt 900 miljonile,“ kommenteeris Schröder. Eesti on võrreldes teiste Kesk- ja Ida-Euroopa riikidega kõige paremal positsioonil.

Konverentsi „Digitaliseerimine puidu- ja mööblitööstuses“ pildigalerii
Autor: Foto Erik Peinar +372 5025515

Tootmise automatiseerimine ja digitaliseerimine aitavad tasakaalustada oskustööjõu puudust ja mängivad olulist rolli puidu- ja mööblitööstuse kasvus. Ühe probleemina Eestis näeb Schröder kvaliteetse tööjõu puudumist. „Kui oleks häid töötajaid, saaks teha rohkem äri. Kui meil pole oskustega töölisi, ei saa me toota,“ leiab ta ja peab oluliseks töötajate kvalifitseerimist. Schröderi sõnul tuleks luua veel tugevamad koostöösuhted Saksamaa ja Balti riikide vahel, et elavdada riigide vahelist majandust.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616