Autor: Metsamajandusuudised.ee • 17. mai 2019

Uus keskkonnaminister tundis huvi metsaomanike olukorra vastu

Erametsakeskust külastas keskkonnaminister Rene Kokk koos oma nõuniku Gert Villardi ja ministeeriumi metsandusvaldkonna asekantsleri Marku Lampiga. Uus minister tundis muret, miks osad metsaomanikud müümise asemel oma metsa eest ise hoolitseda ei taha.
Erametsakeskuses kohtusid keskkonnaminister Rene Kokk, Erametsakeskuse juhatuse liige Jaanus Aun, ministri nõunik Gert Villardi, Erametsakeskuse arendusüksuse juht Indrek Jakobson ja ministeeriumi metsandusvaldkonna asekantsler Marku Lamp.
Autor: Erametsakeskus

Kohtumisel räägiti metsaomanike tegemistest metsas, metsaühistutest, toetustest ja metsa uuendamise ning hooldusraiete olulisusest. Minister küsis Erametsakeskuse arvamust, kuidas saaks kaasa aidata sellele, et metsaomanikud müümise asemel oma metsa eest ise hoolitseda tahaks. Metsaomanike olukorra parandamiseks on ministeeriumile mitmeid ettepanekuid teinud Eesti Erametsaliit. Ühe olulise teemana, millega riik peaks tegelema ja mis vajaks muutmist, toodi välja metsaomanike maksustamine.

Probleemina erametsanduses tuli kohtumisel jutuks, mida teha, et aktiivsete helistajate poolt tekitatud müügisurvet leevendada. Ühe lahendusena leiti, et siin saab loota Andmekaitse Inspektsiooni abile, kes aitaks lõpetada soovimatute kõnedega metsaomanike pommitamist.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616