Autor: Metsamajandusuudised.ee • 20. mai 2019

Uus PONSSE Cobra on vastupidav

2018. aasta sügisel avalikkuse ette toodud kaheksarattaline PONSSE Cobra on universaalne ja kohandatav ning tema lai varustusvalik lubab rakendada erisuguseid raie- ja töömeetodeid.
PONSSE Cobra langetustraktor
Autor: Konekesko Eesti

Tänu usaldusväärsetele põhilahendustele on Cobra vastupidav ja kütusesäästlik. Täpne ja hõlpsalt kasutatav tõstuk, hea tasakaal ning võimas, kuuesilindriline mootor teevad Cobrast ökonoomse lahenduse, mida saab kasutada eri oludes. Maailma esimene PONSSE Cobra toimetati 2018. aasta septembri alguses ettevõttesse Kalevi Määttä Oy (Kuhmo, Soome).

„Meie esialgsete kogemuste põhjal võib öelda, et uus Cobra on oma lubadused täitnud. Ta on võimas, aga üllatavalt kütusesäästlik. Ühesüsteemne hüdrosüsteem on osutunud hoolduse seisukohast heaks lahenduseks ja see masin sobib meie tööpaikadesse. Niisugune masin peab siiski olema võimas, seega on kuuesilindrilist mootorit vaja,“ ütleb ettevõtja Jouko Määttä.

PONSSE Cobra suured rehvid, suur teljevahe ja hea kaalujaotus tagavad väikse surve pinnasele, võimaldades töötada pehmel maastikul. Tänu 26,5ʺ rehvidele ja 1500 mm teljevahele on masin stabiilne ning korraliku kliirensiga. Cobra tõhusus tugineb suurele, 210 cm3 tööpumbale ja võimsale, kuuesilindrilisele mootorile. Tugeval tõstukil on kaks pöördemootorit ja ta ulatub olenevalt langetuspeast kuni 11 m kaugusele. Need omadused koos tagavad võimsustaseme, mis muudab nõudlikes oludes töötamise lihtsamaks ja ühtlasi laseb tõhusalt tegutseda harvendusraietel.

Loe lisa SIIT.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616