Autor: Metsamajandusuudised.ee • 22. mai 2019

Bioloogiline elurikkus ei tähenda ainult põlismetsa

Traditsiooniliselt on maikuu looduskaistekuu. 22. mail tähistatakse rahvusvahelist elurikkuse päeva. Selle aasta teema on «Meie elurikkus, meie toit, meie tervis».
22. mail tähistatakse rahvusvahelist elurikkuse päeva.
Autor: Pixabay

„Bioloogilise elurikkusega on meie planeedil lood kehvad – ökosüsteemid ja liigid kaovad. Teame, et elurikkuse vähenedes jõuab järg varsti ka inimeseni. Meie toit ei ole enam nii mitmekesine, inimese tervis halveneb“, selgitas keskkonnabioloog Helen Orav-Kotta.

Puhta õhu, joogivee, süsihappegaasi siduvate metsade, tolmeldavate putukate, proteiinirikaste kalade ja tormitõket pakkuvate mangroovide ühe kiirenev kahanemine on kliimamuutusega võrreldav oht, hoiatatakse 6. mail avalikustatavas raportis.

„Bioloogiline elurikkus ei tähenda ainult põlismetsa ja kalu meres. Sellest, kui hästi käib Eesti looduse käsi, sõltuvad kõik inimesed, kes siin elavad ja Eestisse turistidena tulevad“, lisas Helen Orav-Kotta.

TASUB TEADA:

Elurikkuse Erakond korraldab Tallinna Kesklinnas elurikkuse päeva kajastava ürituse. Kella 16-18 on kõik huvilised oodatud avaliku ruumi lühiloengutele, mida peab ökoloog Mihkel Kangur.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616