Autor: Evelin Süld • 24. mai 2019

Balti Spoon teenis mullu 1,9 miljoni euro suuruse kasumi

Balti Spoon on üks maailma juhtivaid spoonitootjaid. Lisaks spoonile toodab ettevõtte ka spoonisärke klientide poolt soovitud mõõtudes. Balti Spoon esindab Möhring Grupi USA ettevõtteid ja nad müüvad oma toodangut üle maailma rohkem kui 40-s riigis.
Balti Spoon OÜ juhatuse liige Edmund Smolarek
Autor: Evelin Süld

Ettevõtte 2018. aasta müügitulu küündis 27,5 miljoni euroni, mis on 6% enam võrreldes 2017. aastaga. Müügist 96% moodustas eksport. Balti Spooni 2018. majandusaasta aruandes tuuakse välja, et viimastel aastatel kasutusele võetud erinevad meetmed ja tehtud arendustööd on ootuspäraselt tõstnud tootmise efektiivsust ja suurendanud müügitulu ning ettevõte lõpetas aruandeaasta 1,9 miljoni euro suuruse puhaskasumiga.

Spooniturg oli 2018. aastal kerges tõusutrendis, kuid Balti Spooni hinnangul turg 2019. aastal on stabiilne või isegi langeb veidi. Majandusaruandes seisab, et nende ettevõtte turuosa 2018. aastal oli stabiilne ja nad loodavad seda säilitada ka 2019. aastal. Plaan on säilitada ka kasumlikkuse taset. Aasta jooksul investeeris ettevõte kokku 1,35 miljonit eurot, seda peamiselt spoonisärkide osakonna masinatesse ja seadmetesse, et tõsta kulutõhusust. Lisaks renoveeris ettevõte töötajate riietus‐ ning söögiruume, logistika‐ ja laoosakonna kontorit, läbipääsusüsteeme ja tegi mitmeid väiksemaid investeeringuid. 2019. aastal on ettevõttel plaanis täiendavalt investeerida tootmise ressursisäästlikkusse.

Äri eesmärk on muutuda üha globaalsemaks ja seega otsitakse võimalusi oma strateegia, tehnoloogia ja turgude kohandamiseks. Grupi vaatenurgast on väga oluline paigutada äri‐ ja tootmisrajatised tooraine lähedusse. Sel põhjusel 2019. aasta märtsis laiendas Balti Spoon oma tegevust Euroopas ja omandas Poola ettevõtte Bracia Mrozik Sp. z o.o. Soetatud ettevõtte tootmine on spetsialiseerunud kõikidele Euroopa puuliikidele, eriti tammele, pöögile, saarele, lepale ja teistele. Möhring kontserni osana saab uus ettevõte uue nimega Lubelski Fornir Sp. Z o.o.

Allikas: Äripäeva Infopank

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616