Autor: Metsamajandusuudised.ee • 31. mai 2019

Nõmme otsib supermändi

Aktiivsete põlisnõmmekate algatusel ja kaasabil alustasid Eesti Arboristide Ühing, Nõmme Tee Selts ja Nõmme Linnaosa Valitsus sel kevadel vanimate ja väärtuslikumate Nõmme mändide kaardistamist.
Nõmme Ema pargis kasvav mänd enne varjama hakanud vahtra saagimist.
Autor: Nõmme Linnaosa Valitsus

Nõmme linnasoa vanema Grete Šillise sõnul on mänd Nõmme sümbolpuu. „Mände on Nõmmel palju, kuid vanu ja suure läbimõõduga puid on kahjuks säilinud vähe,“ märkis linnaosavanem.

Esimene päästetöö tehti eelmisel nädalal, kui Nõmme Ema pargis kasvava paarisaja-aastase (võib-olla Nõmme vanima?) männi kõrvalt saeti maha seda varjama hakanud vaher.

Nõmme põlismändide kohta on info oodatud Eesti arboristide ühingu aadressile [email protected]

Fotot Nõmme Ema pargi männist 20. sajandi algusest saab näha SIIT

Teadaolevalt on Nõmme jämedaim mänd 290 cm tüveümbermõõduga ning umbes 200 aasta vanune. Eelkõige loodetakse üles leida kõik elusolevad põlismännid, mis kasvasid siin juba enne Nõmme rajaja Nikolai von Glehni sündi. Oodatud on andmeid eriti jämedate, vanade või kultuurilooliselt tähelepanuväärsete mändide kohta.

Nõmme Ema pargis kasvavast männist enne ja pärast seda varjama hakanud vahtra saagimist.

Lisaks põlismändide ülelugemisele ja -mõõtmisele hinnatakse arboristide kaasabil tasuta väljavalitute seisundit ning antakse nõu hooldustöödeks ja puude elutingimuste parandamiseks. Mõelnud on ka puude tähistamisele. Nõmme põlismändide kohta on info oodatud Eesti arboristide ühingu aadressile [email protected]

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616