Autor: Metsamajandusuudised.ee • 12. juuni 2019

KIK pikendab ettevõtete ressursitõhusate investeeringute taotlusvoorude tähtaegasid

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) võtab ettevõtete ressursitõhusate investeeringute suurte projektide ja väikeprojektide taotlusi vastu varasema 30. juuni asemel 30. augustini 2019.
Estonian Celli haavapuitmassi tehas
Autor: Marianne Loorents

„Nägime investeeringuprojektide eelduseks olevate ressursiauditite valmimise pealt, et huvi toetuse vastu on suur. Seetõttu soovime, et kõik ettevõtted jõuaksid suveperioodil oma taotlused korrektselt ette valmistada ning esitada,“ selgitab pikendamise põhjuseid KIKi juhataja Andrus Treier.

Investeeringutoetuste eesmärk on suurendada Eesti mäe- ja töötleva tööstuse ettevõtete ressursitootlikkust innovaatiliste lahenduste kasutuselevõtu kaudu, sealhulgas parimad võimalikud lahendused tehnikasse, ressursijuhtimissüsteemidesse ja neid toetavatesse IT-rakendustesse. Avatud on kaks taotlusvooru – suurtele projektidele ja väikeprojektidele. Viimane on suunatud eelkõige väikestele ja keskmistele ettevõtetele nende projektide kiireks elluviimiseks. Väikeprojektide puhul on maksimaalne toetuse summa 200 tuhat eurot, suurtel on see kuni 2 miljonit eurot. Toetuse maksimaalne osakaal abikõlblikest kuludest projekti kohta on kuni 50%.

TASUB TEADA:

KIK võtab ettevõtete ressursitõhusate investeeringute suurte projektide ja väikeprojektide taotlusi vastu varasema 30. juuni asemel 30. augustini 2019.

Projekte rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ning meetmest „Ettevõtete ressursitõhusus“, mille töötas välja Keskkonnaministeerium.

Rohkem infot taotlemise kohta leiab KIKi kodulehelt või saab küsida projektikoordinaator Aire Arike-Trutinilt ([email protected], 6 274 186). Taotluste esitamine toimub E-toetuse keskkonna kaudu.

„Hea uudis on, et hiljuti suurendasime suurte projektide taotlusvooru eelarvet 40 miljoni euroni, sh puidusektorile on mõeldud 10 miljonit eurot,“ sõnab KIKi projektikoordinaator Aire Arike-Trutin. „Väikeprojektide eelarve on endiselt 10 miljonit eurot ning sektoripõhist eelarvet ei ole,“ lisas ta.

Tänaseks on KIKist investeeringutoetuse saanud 52 ettevõtet kogusummas 35 miljonit eurot. Näiteks soetas AS Tootsi Turvas haamerpurusti tootmisjäägiks olnud turbakändude paremaks kasutuselevõtmiseks, lubjakivikillustiku tootev AS Kaltsiit hankis sõela ja hübriidekskavaatori ning Eesti üks suurimaid teraviljatöötlejaid Tartu Mill AS rajab Puhja vana kuivatuskompleksi asemele uue, mis võtab kasutusele kaasaegsed seadmed, mahutid, tootmisautomaatika ja infotehnoloogilised lahendused.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616