Autorid: Meelika Sander-Sõrmus, Metsamajandusuudised.ee • 12. juuni 2019

Mets on stabiilne vara

Põllu- ja metsamaa hind on kasvavas trendis. Selle asemel, et leida oma projekti või äriplaani jaoks rahastus maa müügist, peaks maaomanik kaaluma teisi alternatiive.
LandCrediti müügijuht Matis Kivila.
Autor: LandCredit

Investeeringute teostamiseks pakub võimalusi LandCredit AS, kes annab laene metsa- ja põllumaa tagatisele. „Me alustasime oma aktiivset tegevust umbes aasta tagasi, aga turul oleme me läbi oma emaettevõtte olnud juba üle 24. aasta. Meie emaettevõtteks on Eesti üks suurimaid põllu- ja metsamaa haldajaid Vestman Energia,“ tutvustas LandCrediti tegemisi müügijuht Matis Kivila.

Ta rõhutas, et tegelikult on mets ja põld stabiilne vara ja hea tagatis, aga tihtipeale on maaomanikul finantseerimisvõimalusi vähevõitu või on seal mingisugused muud turutõrked ja neist põhjustest lähtuvalt saigi LandCredit loodud.

Kivila sõnul ei langenud põllumaa hind ka kriisiajal. „Viimastel aastatel on põllu- ja metsamaa müügitehingute arv pisut langenud. Selle põhjus on minu arvates see, et põllu- ja metsamaa hakkab koonduma suuremate tegijate kätte, kes seda enam ära ei müü ja sellega seoses näitab tehingute arv langust,“ selgitas Kivila.

TASUB TEADA:

LandCredit korraldas 29. mail infopäeva, kus teemaks oli põllu- ja metsamaa tark majandamine. Ühiselt arutleti ka päikeseenergia ja maaelu tuleviku teemadel.

Metsandussektori kohta aga lausus Matis Kivila, et üldjuhul võtavad selle sektori ettevõtjad pigem käibelaenu mõnesaja tuhande euro juures, mis võimaldab rohkem ja suuremaid tehinguid teha.

Tänaseks on LandCredit jõudnud sinnamaale, et nende portfell on ühe tegutsemisaastaga kasvanud 3,3 miljoni euroni ja tagatist on neil põllu- ja metsamaana ligikaudu 2000 hektarit. Keskendumine põllu- ja metsamajandussektorile võimaldab pakkuda valdkonna eripäradele vastavaid lahendusi, mis tagab portfelli mahu pikaajalise ja stabiilse kasvu.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616