Autor: Metsamajandusuudised.ee • 14. juuni 2019

Rummu alevik saab hakkpuidu katlamaja

2020. aasta aprilliks valmiv uus tänapäevane hakkpuidu katlamaja vähendab elanike soojakulusid ja toodab keskkonnasäästlikumalt toasooja.
Rummu uue katlamaja eskiis
Autor: N.R. Energy

Soojatootja N.R. Energy OÜ ja ehitusettevõte ICP Solutions OÜ allkirjastasid 7.06.2019 lepingu uue ja kaasaegse hakkpuidu katlamaja projekteerimiseks ja ehitamiseks Rummu alevikus Lääne-Harju vallas Harjumaal.

Uus täisautomaatne katlamaja vähendab N.R. Energy juhatuse liikme Ahto Tisleri sõnul soojakulusid ja annab võimsuse Rummu aleviku uuele küttetaristule. „Sel aastal renoveerime ligi miljoni euro eest Rummu aleviku küttetorustikud ning uus katlamaja aitab vähendada koormust nii elanike rahakotile kui keskkonna jaoks.“

Lääne-Harju vallavanema Jaanus Saat kinnitab, et aasta 2019 on toonud Rummu elanike jaoks kaasa palju silmaga veel nähtamatuid, ent olulisi muutusi. „Uues katlamajas hakatakse kütteliigina kasutama fossiilse küttõli asemel taastuvat hakkepuitu, mis asula õhukvaliteeti silmas pidades on väga positiivne. Samuti vahetatakse välja kogu soojatorustik, sealhulgas elukeskkonna väljanägemist rikkuvad maapealsed torustikud. Tulemuseks on säästlikum küttesüsteem ja kaunim Rummu,” sõnas Saat.

N.R. Energy OÜ juhatuse liikme Ahto Tisleri sõnul investeeris ettevõte viimase kümne aasta jooksul kaugküttesüsteemidesse üle Eesti ligi 15 miljonit eurot ning lähiaastatel on kavas investeerida veel samapalju piirkondlike küttetaristute kaasajastamisesse.

Rummu uue katlamaja maksumus on ligi 1,5 miljonit eurot, millest osa tasub sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus. Katlamaja valmib 2020. aasta aprilliks.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616