Autor: Metsamajandusuudised.ee • 20. juuni 2019

Kuhu on kadunud päästetud hunt?

Veebruaris Sindi paisu juurest jääkülmast veest päästetud hundiga on midagi juhtunud. 19. juunil jõudis Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) info Pärnumaal GPS kaelusega varustatud hundi signaali katkemisest. Mis on selle põhjuseks, ei ole hetkel teada. Ühe võimaliku variandina nimetas riigikogu liige salaküttimist.
Sindi paisult päästetud hunt, Terveksi loomakliinik
Autor: Mailiis Ollino

Pärast seda, kui päästetud metsakutsu oli üles soojendatud, kinnitati talle Keskkonnaagentuuri poolt kaela GPS-saatja, et oleks võimalik tema teekonda ja käekäiku hiljem seirata. Kuna ligi nädala jagu on GPSi saatja signaal olnud kadunud, on tõusnud teemaks kartused, et hundiga on midagi juhtunud.

TASUB TEADA:

Hundijahi hooaeg algab Eestis 1. novembril ja kestab 28. veebruarini. Ühtegi hundi laskmise eriluba ei ole tänavu väljastatud.

Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna peaspetsialist Marko Kübarsepp suundus kohe peale hundi kadumise teate saamist Lääne-Virumaale, et selgitada välja juhtumi täpsemad asjaolud. „Ainus fakt on see, et kaelus ei funktsioneeri enam ning signaal on kadunud. Enne, kui me pole leidnud kaelust või hunti ennast, ei laskuks ma spekulatsioonidesse, mis temaga juhtuda on võinud. Hetkel puuduvad meil kindlate järelduste tegemiseks vajalikud asitõendid.“ kommenteeris Kübarsepp.

„Suhtume väga tõsiselt riigikogu liikme esitatud väitesse, mis puudutab salaküttimist. Küll aga on hetkel ennatlik kedagi, sh jahimehi, süüdistada,” ütles EJSi tegevjuht Tõnis Korts. „Kui kahtlus peaks osutuma tõeks, on tegu jahieetika raske rikkumisega, mille seaduskuulekad jahimehed ühemõtteliselt hukka mõistavad,” lisas ta. „Küll aga oleme väga huvitatud kadunud hundi saatuse kindlaks tegemisest ja valmis selle nimel igakülgseks koostööks riigiasutuste jt organisatsioonidega,” kommenteeris tegevjuht. „EJS kogub seltsisiseseselt infot ja kutsume üles ka kõiki, kes omavad teavet, mis võivad selle hundi saatuse kindlaks tegemiseni viia, seda asjaomastele riigiasutusele edastama,” andis Korts teada.

Kui hunt või kaelus leitakse ning nendest tõenditest nähtub, et noor susi on leidnud lõpu ebaseaduslikul viisil, võtab Keskkonnaagentuur ette järgmised sammud, et koostöös õigusorganitega saaks välja selgitatud tema võimalikud hukkumise asjaolud. Hetkel käib asitõendite otsimine, mis loosse võiksid selgust tuua.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616