Jaga lugu:

Tornator Eesti andis EMÜ lõpetajale magistritöö preemia

Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi lõpuaktus toimus 19. juunil, kus värsketele lõpetajatele käis õnne ja edu soovimas Tornator Eesti OÜ esindaja Martin Tishler. Lisaks õnnitlustele jagas ettevõte välja, kolmandat aastat, magistritöö preemia 1000 eurot.

Tornator Eesti OÜ esindaja Martin Tishler jagas õnnitlusi Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi lõpetajatele. Lisaks anti välja magistritöö preemia 1000 eurot.  Foto: Tornator Eesti OÜ

Tööde valimine ei olnud lihtne, kuna oli mitmeid huvitavaid teemasid. Aina enam pööratakse teaduses tähelepanu süsinikuringe ja metsamajandamise vaheliste seoste uurimisele ning palju loodetakse digitaliseerimisest ja kaugseirest. Need teemad on ka Tornatori arvates päevakajalised ja on oluline, et nendega tegeletakse. Kogu selle arengu juures ei tohi unustada aga seda põhilist – puid metsas ja nende tervist.

Selle aastane preemia jagunes kahe sarnase metsapatoloogia magistritöö vahel, millel mõlemal oli hindeks A ehk suurepärane:

„Juure- ja tüvemädanike kahjustused 41-80 aastastes hariliku kuuse (Picea abies (L.) Karst.) puistutes“. Autor: Kätlin Piiskop; juhendajad: Elisabeth Rähn, Rein Drenkhan ja Tiia Drenkhan.

„Juure- ja tüvemädanike kahjustuste analüüs üle 80 aastastes hariliku kuuse (Picea abies (L.) Karst.) puistutes“ . Autor: Merit Fjodorov; juhendajad: Tiia Drenkhan ja Rein Drenkhan.

Tornator Eesti OÜ magistritöö preemia kuulutati välja ettevõtte kümnendal tegutsemisaastal Eestis ja antakse vähemalt kümneks aastaks.

Preemia varasemad saajad:

2018 jagati preemia kahe töö vahel:

Martin Kõks – „Harvendusraie vajaduse hindamine aerolidari andmetelt Laeva katsealal“ - 700€

Toomas Tarmu – „Puistu ülakõrguse modelleerimine puistu kasvukäigu püsiproovitükkide andmeil“ - 300€

2017 Mihkel Mets – „Harvendusraiete normatiivi analüüs“ - 1000€

Jaga lugu:
METSAMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad metsamajanduse uudised igal nädalal enda postkasti TASUTA!

Metsamajandusuudised.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmusmetsamajandusuudised.ee juhtTel: 555 33 789meelika@metsamajandusuudised.ee
Evelin Süld
Evelin SüldtoimetajaTel: 534 46 746evelin@metsamajandusuudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee