Autorid: Meelika Sander-Sõrmus, Metsamajandusuudised.ee • 28. juuni 2019

Metsä Forest kasvatas kõvasti kasumit

Soome metsatööstuskontserni Metsä Group tütarettevõte Metsä Forest Eesti AS teenis 2018. aastal 86,95 miljoni eurose käibe juures üle 1,9 miljoni euro ärikasumit, see oli lausa 54% suurem kui aasta varem.
Edukas puiduäri.
Autor: Pixabay

„2018. aasta eesmärkideks seadsime stabiilsete müügimahtude säilitamise ja võimalusel kasvu siseturul, ekspordimahtude kasvatamise ning ettevõtte jätkuva kasumlikkuse. Eesmärkide saavutamiseks plaaniti tarnida umbes 1 400 tuhat tihumeetrit metsamaterjale ja puiduhaket. Tegelikkuses suudeti prognoositud müügimahte ületada ning kindlustati ettevõttele ka piisav kasum,“ kirjutavad nad oma majandusaasta aruandes.

Metsä Forest Eesti AS müügimaht oli 2018. aastal läbi aegade suurim, kasvades võrdluses eelmise aastaga 9 % ning ulatudes 1 441,4 tuhande tihumeetrini. Eksporditurgude tugeva nõudluse toel suurenesid paberipuidu tarned eelmise aastaga võrreldes lausa kolmandiku võrra ning selle tõttu kasvasid puidu keemiliseks töötlemiseks sobiva paberipuidu ja puiduhakke tarned kokku 61 %-ni ettevõtte kogu müügimahust. 2018. aastal müüdi neid valdavalt eksporditavaid sortimente kokku 872,5 tuhat tihumeetrit.

Olukorras, kus paberipuidu hind pakkus kohalikul puiduturul konkurentsi peenpalgi hinnale, vähenesid Metsä Forest Eesti AS palgitarned 2018. aastal võrdluses eelmise aastaga ligi 8 %, ulatudes 442,6 tuhande tihumeetrini ning energiapuidu tarned jäid eelmise aastaga võrreldavale tasemele – nende maht oli 2018. aastal 126,3 tuhat tihumeetrit.

Edu ekspordis. Eksporditurgudel saavutas Metsä Forest Eesti AS 2018. aastal tänu tugevale nõudlusele viimase 15 aasta suurima müügimahu, eksportides 810,1 tuhat tihumeetrit metsamaterjale ja puiduhaket.

Supertulemus. Kasvanud müügimaht ja oluliselt tõusnud hinnatase tõid kaasa hüppelise müügitulu kasvu. 2018. aastal oli Metsä Forest Eesti AS müügitulu 86,9 miljonit eurot, suurenedes võrdluses eelmise aastaga 41 %. Soodne turuolukord kajastus ka ettevõtte 2018. aasta kasuminäitajates - ettevõte teenis 2018. majandusaastal puhaskasumit 1 725,6 tuhat eurot.

TASUB TEADA

Metsä Group

Kogu Metsä Group’i kontserni tegevus keskendub puiduvarumisele ja metsateenuste pakkumisele ning puittoodete, tselluloosi, värskest puidukiust papi ning majapidamis- ja toiduvalmistuspaberite tootmisele. Nende tootmisüksused paiknevad Soomes, Rootsis, Eestis, Venemaal, Poolas, Slovakkias, Suurbritannias ja Saksamaal ning turustusettevõtted mitmel pool üle maailma. Kontserni toodangu peamiseks sihtturuks on Euroopa, kuid jõudsalt laienetakse ka Põhja-Ameerika, Aasia ja Okeaania turgudel.

Metsä Group’i müügitulu oli 2018. aastal 5,7 miljardit eurot ning ärikasum 0,8 miljardit eurot.

Kontsern annab tööd 9 300 inimesele. Metsä Group’i emaettevõte

Metsäliitto Osuuskunta on registreeritud Soomes ja selle omanikeks on rohkem kui 103 000 Soome metsaomanikku, kelle omanduses on ligi pool Soome erametsamaade pindalast.

Artikli allikas: Ettevõtte majandusaasta aruanne Äripäeva Infopangas.

LOE LISAKS:

Peetri Puidu käive kasvas mullu 24% enam kui 18 miljoni euroni

Kirjaneni ettevõte kasvas mühinal

Mullune tooraine hindade kasv sõi Stora Enso Eesti kasumit

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616