Autorid: Meelika Sander-Sõrmus, Metsamajandusuudised.ee • 4. juuli 2019

HARMET teenis 2018. aastal üle 6 miljoni kasumit

HARMET OÜ, kes tegeleb moodulmajade, just erinevate ruumelementide tootmisega, teenis 2018. aastal 91,42 miljoni eurose käibe juures 6,16 miljonit eurot tegevuskasumit.
Ettevõtte juht Toomas Kalev (paremal) Kumnas asuvas tootmises.
Autor: Andres Haabu

2018. aastal oli Harmeti konsolideeritud käibe kasvuks 18,7%, küündides 91 418 159 euroni. „Käibekasv on peamiselt saavutatud tänu pikaajalistele koostöölepingutele tellijatega, mis on võimaldanud tootmist paremini planeerida ja efektiivsust kasvatada. Samuti on tütarettevõtete töö olnud tulemuslikum,“ toob ettevõte oma majandusaruandes välja.

LOE LISAKS:

Toomas Kalev: võtke tüüpidelt kopsikud ja andke neile ämber

Toomas Kalev: Puidutööstuse TOPi võit on üllatus

Puidutööstuse särav esikolmik investeerib ja laieneb

Enamus toodetust müüdi Skandinaaviasse, kõige rohkem Rootsi – pea 67 miljoni euro eest. Harmeti toodangut müüdi eelmisel majandusaastal ka Soome, Taani, Norrasse ja muidugi Eestisse. 2018. aastal sõlmiti ka esimene tarneleping Hollandi turule.

Võrdlusena oli 2017. aastal ettevõtte müügitulu 77 miljonit ja tegevuskasum 6,75 miljonit eurot.

Harmeti peamisteks tegevusvaldkondadeks on ruumelementidest hoonete projekteerimine, tootmine ja püstitamine ning ehitussoojakute tootmine. Tooted valmivad kolmes tehases, mis asuvad Kumnas, Tutermaal ja Pärnus. Ettevõte on Harku vallas ja Pärnu linnas tuntava suurusega tööandja. Aruandeaasta lõpus töötas Harmetis 669 töötajat (täistööajale taandatult) ja aastaga töötajate arv kasvas 103 võrra.

Artikli allikas: Ettevõtte majandusaasta aruanne Äripäeva Infopangas.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616