Autorid: Meelika Sander-Sõrmus, Metsamajandusuudised.ee • 17. juuli 2019

Rootsi pelletitootja laieneb, Adven tõttab appi

Fuelwood rajab koostöös Adveniga Rootsi, Söderhamni, innovaatilise moodullahendusega pelletitehase, mis on klassikalise pelleti tööstustega võrreldes oluliselt kompaktsem ja paindlikum.
Fuelwood rajab koostöös Adveniga Söderhamni (Rootsi) innovaatilise moodullahendusega pelletitehase.
Autor: Fuelwood

Fuelwood on Rootsi firma, kelle meeskonnal on pikaaegne kogemus seoses pelleti tootmise ning tehnoloogiaga. Meeskond otsustas asuda Rootsis kanda kinnitama uuendusliku pelleti moodultehnoloogiaga, mida tarnitakse Saksa firmalt Rematec.

Tootmisprotsessi kaasati ka energiaettevõte Adven, kellel on kompetentsid nii Eestis, Rootsis, Soomes kui Lätis. Adven pani vastavalt kliendi vajadustele projekti jaoks kokku rahvusvahelise meeskonna, kelle eesotsas on Adven Eesti tiim.

Fuelwoodi esindaja Anders Moodi sõnul sai partneri otsingul määravaks nii äri kui tehnilistest küsimustes kaasamõtlemine ning paindlikkus. „Adven on Balti ning Skandinaavia regioonis tugev tegija energia tootmises ning jaotamises. Valisime nad oma partneriks, sest lisaks nende poolsele olulisele investeeringule energiatootmisesse süvenesid nad detailselt ka pelletitoomise protsessidesse, nii et jõudsime lõpptulemusena meie jaoks väga hea lahenduseni, kus Adven osutab meile pelleti tootmiseks vajamineva toorme kuivatusteenust,“ selgitas Mood partneri valikut.

Pelletit hakatakse tootma Rootsis kohaliku Söderhamni piirkonna puidu- ja saetööstuse tootmise jääkidest, mida muudes tööstusharudes ei kasutata. Uus tehas hakkab tootma ca 70 000 tonni pelletit aastas. Adven rajab Fuelwoodile tootmise opereerimiseks 3 MW võimsusega katlamaja, ca 8 t/h tootlikkusega kuivati, laosüsteemi ja elektrivarustuse tagamiseks ka alajaama.

Adveni energialahenduste eksperdi Kevin Vaheri sõnul väärtustavad mõlemad ettevõtted keskkonnahoidlikkust ja seda enam on rõõm koostööd teha. „Meie eesmärk on oma ettevõtmistega vähendada CO2 jalajälge ning viis, kuidas Fuelwood hakkab efektiivselt tööstuse jääke ära kasutama, lühendades samaaegselt kordades toorme transportimise kaugusi võrreldes seniste logistikaahelatega, on igati mõistlik ning ühildub väga hästi meie arusaamaga jätkusuutlikust ärist. Meil on väga hea meel olla kaasas ning anda omapoolne panus tehnoloogilise murranguga pelletitööstuse arengusse,“ muljetas Vaher.

Mood sõnas, et Söderhamn on alles algus. „Tulevikus on meil kindel plaan oma tootmist Rootsis veelgi laiendada. Millal, kuhu ja kuidas on veel vara öelda, kuid siht on silme ees,“ täpsustas Mood.

MIS ON MIS

Fuelwood

Fuelwood Group AB on Rootsis tegutsev ettevõte, mille eesmärgiks on arendada Rootsis moodultehnoloogial baseeruvaid pelletitehaseid. Tehnoloogia põhineb Saksa firma Rematec GmbH innovaatilisel lahendusel, mille moodulitena installeeritavad tootmisüksused võimaldavad paindlikkust nii tehaste asukoha valimisel kui ka tootmisvõimsuste etapiti kasvatamisel.

Adven

Adven on Põhjamaade ja Balti riikide juhtiv energia- ja veeteenuste pakkuja, kes toodab tööstusele auru, soojust ja jahutust ning pakub erinevaid lahendusi, et parandada ja edendada energia, vee ja materjali kasutamise tõhusust. Lisaks toodavad nad kaugkütte ja kinnisvara-spetsiifiliste lahendustega soojust ja jahutust, mis kasutavad muuhulgas ka bio- ja geoenergiat.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616