Autor: Metsamajandusuudised.ee • 23. juuli 2019

Jahimeeste kokkutulek näitas head koostööd Kaitseliiduga

Selle aasta jahimeeste ja -naiste 39. kokkutulekul Kiltsi lennuväljal pöörati lisaks tavapärastele tegevustele tähelepanu ka koostööle Kaitseliiduga.
Avatseremoonia kõnelejad kokkutuleku rongkäigul. Esireas vasakult Meelis Kiili, Johannes Kert. Järgmises reas Margus Puust, Tõnis Korts ning kolmandas: Aarne Taal, Raivo Aeg, Riho Breivel ja Urmas Sukles.
Autor: Eesti Jahimeeste Selts

Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) president Margus Puust ütles oma avakõnes, et tulles koos siia, Kaitseliidu territooriumile anname ühiskonnale sõnumi, et jahimehed on valmis panustama lisaks looduskaitsele ka riigikaitsesse, kui seda peaks vaja minema. „Igal juhul oleme jahimeestena valmis vajadusel oma oskused ja teadmised rakendama nii looduse kui kodumaa kaitsmiseks,“ ütles Puust.

„Meil on väga palju selliseid momente, kus peaksime jahinduse ja riigikaitse küsimused koos lahendama, nt laskepaikade senisest suurem ristkasutus,” tõi oma tervituskõnes ühiseid puutepunkte välja kindralleitnant ja riigikogu liige Johannes Kert.

„Kaitseliitu ja jahimehi ühendab see, et me kaitseme oma elustiili ‒ seda, mis on olnud meie esiisadel ja -emadel armas ja kallis: isamaa puhas loodus ja ulukeid täis mets,” ütles Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili. “Meile on antud õigus jahti pidada ja nautida kõike seda, mida loodus meile pakub,” lisas ta.

Avamisel rõhutasid jahimeeste suurt sotsiaalset rolli mitmed olulised isikud, nende seas justiitsminister Raivo Aeg ja Riigikogu liige ja parlamendi jahimeeste toetusgrupi esimees Riho Breivel. Haapsalu linnapea Urmas Sukles andis jahimeestele kaasa head soovid kokkutuleku laabumiseks.

Allikas: Eesti Jahimeeste Selts

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616