Autor: Metsamajandusuudised.ee • 24. juuli 2019

Pihkva karude saatuse üle otsustab Keskkonnaamet

Valgamaale ekselnud Pihkva karud on lähipäevade jooksul põhjustanud rida pahandusi ning võimalus, et karud inimestest võõranduvad, on väike, vahendab ERR.
Karud. Pilt on illustreeriv.
Autor: Pixabay

Valgamaa jahimeeste ühistu juht Rein Rosenberg ütles, et kuna Pihkva karude võime loodusest toitu leida ei ole hea, on nad otsustanud prügikastide kasuks. "See on see, mis on tekitanud suure probleemi täna. Ja nad ei karda ka üldse, see on ka teine lugu. Inimesena ei tea sa kunagi, mis ta võib järgmisena ette võtta," tõdes ta.

See võimalus, et karud lõpuks metsa tagasi lähevad, on Rosenbergi sõnul väga väike. "Meil on asustustihedus Eestis selleks liiga suur, et meil oleks võimalik neid karusid kuskile viia, kus nad inimestega kokku ei puutuks. Minu teada kõik need varasemad lahendused, mis on selliste loomadega olnud on lõppenud ikkagi ära küttimisega," tunnistas Rosenberg.

Karude tee võib lõppeda küttimisega

Eesti jahimeeste seltsi tegevjuht Tõnis Korts selgitas, et karu on suurkiskja ja temale jahipidamine toimub erandina. Juhul kui loom on ohtlik inimesele ja arvukus vajab reguleerimist, võib keskkonnaamet otsustada karu saatuse üle.

Keskkonnaameti JAVE büroo jahinduse peaspetsialist Margo Tannik ütles, et karude lõpliku saatuse otsustab keskkonnaamet järgmise nädala alguses. "Muude lahendusvariantide kõrval on laual ka karude ära küttimise võimalus, seda küll viimase võimaliku lahendusvariandina. Senikaua soovitame Valga ümbruse inimestel olla ettevaatlikud. Karude vahetusse lähedusse ei maksa uudishimust kippuda, kuna tegu on ikkagi metsloomadega, kelle käitumine võib olla ettearvamatu," ütles Tannik.

Rosenberg lisas, et Pihkva karud on Valgamaal leidnud arvatavasti sobiva koha, kuhu pidama jääda. "Nad on jõudnud oma metsateel, Pihkvast on nad lahti lastud, Valka välja ja nüüd nad on leidnud sobiliku koha, kus ei ole olnud ühtegi konkureerivat karu looduses alaliselt elamas, seetõttu on nad siia pidama jäänud," põhjendas ta.

Allikas: ERR

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616