Autor: Metsamajandusuudised.ee • 24. juuli 2019

Uus kaardirakendus aitab jahimeestel vähendada hirvlaste metsakahjusi

Keskkonnaagentuuri koostatud töövahend maakondlikele jahindusnõukogudele ja jahimeestele - kihiline teemakaart annab ülevaate viimase pooleteise aasta jooksul registreeritud hirvlaste tekitatud metsakahjustuste paiknemisest.
Uue kaardirakenduse eesmärgik on küttimist suunata eeskätt piirkondadesse, kus ulukhirvlaste tekitatud kahjud ja sellest tingitud arvukuse reguleerimise vajadused on kõige suuremad.
Autor: MARKO SAARM

Kaart on täienduseks eelmisel nädalal ilmunud ulukiaruande soovitusele: "Küttimisvajadusi tuleks jahipiirkondade tasemel paremini kaardistada ning küttimise suunamisel senisest oluliselt enam lähtuda tegelikest oludest ja kahjustuste ohust". Eesmärgiks on küttimist suunata eeskätt piirkondadesse, kus ulukhirvlaste tekitatud kahjud ja sellest tingitud arvukuse reguleerimise vajadused on kõige suuremad.

Sel viisil toimides on võimalik ära hoida ulatuslikumad kahjud metsaomanikele ja samas on see oluliselt säästvam kogu ulukiasurkonnale.

TASUB TEADA:

Aruanne ja kaart on leitav Keskkonnaagentuuri kodulehel.

Kaardi autor Rauno Veeroja selgitab: "Tegemist on kihilise pdf-vormingus kaardiga, millel saab vastavalt soovile erinevaid kaardikihte sisse ja välja lülitada. Informatiivseks muutub kaart eelkõige suurendatud vaates. Kaardi vaatamiseks ja selle võimaluste korrektse toimimise tagamiseks on soovitav vastav fail võrgulehelt alla laadida ning selle avamiseks ja vaatamiseks kasutada Acrobat Reader’t. Kaardi vaatamisel otse veebist on soovitav kasutada Internet Explorerit, sest teised veebilehitsejad ei pruugi seda korrektselt kuvada."

Kaart on koostatud ulukiseire aruande lisana ning koostamisel on kasutatud metsaregistris olevaid metsateatiste ja metsakaitseekspertiiside andmeid (Keskkonnaamet) ning RMK metsakorralduse ja metsakasvatustalituse kogutud infot.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616