Autor: Metsamajandusuudised.ee • 26. juuli 2019

Arendajad tahavad Nõmme metsatukast teha elamumaad

Tallinnas Nõmme elanikud said kirja, et osaühing Dikapro soovib elaniku kooskõlastust, et muuta mitmed Pääsküla rabametsa äärsed kinnistud praeguse metsa- ja pargiala asemel elamumaaks, et sinna maju ehitada. Kohalikele elanikele ja Nõmme linnaosa valitsusele see plaan ei meeldi.
Männimets.
Autor: Pixabay

Tallinna Linnavolikogusse Nõmmelt valitud Õnne Pillak leiab, et linnavalitsus peaks toetama nõmmekate soovi ja jätma Pääsküla raba äärse rohealaks.

"Kindlasti ei pea ma õigeks, et Pääsküla rabametsa äärsed kinnistud soovitakse muuta metsa- ja pargiala asemel elamumaaks, et sinna maju ehitada. OÜ Dikapro teadis, mis maaga on tegu. Ma ei pea kuidagi põhjendatuks hakata nüüd maasihtotstarvet muutma ja ma loodan, et sama meelt on ka linnavalitsus," ütleb Pillak.

"Nõmme suuremad ja väiksemad rohelised metsatukad on siinse elukeskkonna eripära, mida nõmmekad armastavad ning soovivad hoida," lisab ta.

Pillaku sõnul on erinevaid sellekohaseid näiteid, kus metsatukk või põlisraba tahetakse asendada korterelamute või maanteega, mitmeid. "Viimane vastasseis oli meil veel hiljuti seoses Nõmme üldplaneeringuga, kus Harku raba äärde planeeriti sõidutee koridori, mis pikkade vaidluste tulemusel muudeti ära kergliiklusteeks," toob ta näite.

Pillaku sõnul on varasemalt linna peamised argumendid metsatukkade asendamiseks betooniga need, et me elame linnas, mitte metsas ja arvestada tuleb ka arendaja huvide ja soovidega. "Aga kuhu jäävad Nõmme elanike huvid ja soovid?," küsib Pillak.

"Ma südamest loodan, et antud vaidlus päädib kiiresti ja Pääsküla rabametsa äärsed kinnistud säilivad metsa- ja pargialana."

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616