Autor: Metsamajandusuudised.ee • 31. juuli 2019

Juunis vähenes puidu töötlemine

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted juunis 4% vähem kui eelmise aasta samal kuul. Toodang suurenes küll töötlevas tööstuses, kuid vähenes puidu töötlemises ja langes enim nii energeetikas kui ka mäetööstuses.
Puidutööstus
Autor: Pixabay

Töötlevas tööstuses toodeti juunis võrreldes eelmise aasta sama kuuga 2% rohkem. Enam kui pooled selle tööstusharu tegevusaladest aga jäid alla aastatagustele mahtudele. Suurenes toiduainete, arvutite ja elektroonikaseadmete ning ehitusmaterjalide tootmine, vähenes puidu töötlemine ning metalltoodete ja mööbli tootmine.

Välisturule müüdi juunis 68% kogu töötleva tööstuse toodangust. Korrigeerimata andmete alusel vähenes võrreldes 2018. aasta juuniga toodangu müük ekspordiks 2% ja müük koduturule 7%.

Tööstustoodangu mahuindeksi muutus protsentides, juuni 2019.
Autor: Statistikaamet

Sesoonselt korrigeeritud andmete alusel toodeti 2019. aasta juunis võrreldes maiga tööstuses 6% vähem, töötlevas tööstuses oli vähenemine 4%.

Võrreldes 2018. aasta juuniga vähenes elektri tootmine 58% ja soojuse tootmine 10%.

4%-line langus tööstuses on tingitud energeetikas ja mäetööstuses juba mõnda aega täheldatavast langustrendist. Juunis kahanes märkimisväärselt energeetika toodang.

Mäetööstusest moodustas osatähtsuselt 49% põlevkivi kaevandamine, mille langus on otseselt seotud elektrienergia tootmisega.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616