Autorid: Meelika Sander-Sõrmus, Metsamajandusuudised.ee • 13. august 2019

Lääne-Virumaa puidutöötleja kasvatas kenasti käivet

Reinpaul OÜ kasvatas 2018. aastal võrreldes aasta varasemaga 17,3 % käivet ning teenis 13,6 miljoni eurose käibe juures 84 441 eurot tegevuskasumit. Mahtude suurenemine tõi kaasa investeerimisvajaduse.
Hakketegu Koeru kandis Järvamaal.
Autor: Andres Haabu

Reinpaul OÜ on puitu töödelnud juba aastast 1996. Nende peamiseks tegevusalaks on hakkepuidu ja biokütuse tootmine ning plaadi- ja graanulitehaste varustamine toorainega. Ka saab neilt tellida raietöid.

Kui 2017. aastal oli ettevõtte müügitulu 11,3 miljonit ja tegevuskahjum 0,76 miljonit eurot, siis 2018. aasta majandusaasta aruandes toovad nad ettevõtte müügituluna välja 13 605 026 eurot. Enim müüdi toodetut Eestis - üle 10 miljoni euro eest. Ka on ettevõte tegev Läti turul, kuhu müüdi 3,3 miljoni euro väärtuses, selle turu osakaal oli netokäibes pea 25%. Samamoodi ollakse tegev Leedus ja väikeses mahus Saksamaal.

TASUB TEADA

Reinpaul OÜ toodab Eestis ja Lätis üle 1,5 miljoni kuupmeetri hakkpuitu aastas.

2018. aasta müügitulust oli hakkepuidu, saepuru ja puidujääkide müügi osakaal 84,4 % küündides rahalises vääringus 11,5 miljonini. Ka hakkimisteenust pakuti 1,2 miljoni euro väärtuses. Tänavuse aasta käibe kasvuks on ettevõte planeerinud seoses tootmismahtude suurenemisega 8-12%.

Mahtude suurenemine tõi kaasa investeerimisvajaduse. „Seoses tootmismahtude suurenemisega tekkis vajadus veokipargi uuendamiseks ning suurendamiseks. Tootmismasinate veokipark täienes 5 Scania tüüpi veoki ja 3 haagise võrra. Tehnikapargi remonditingimuste parandamiseks ehitati välja remondihalli katlaruum koos keskküttesüsteemiga, rajati PVC hall rehvide ja suuremõõtmeliste varuosade ladustamiseks,“ toovad nad oma majandusaasta aruandes välja.

2019. aastal edukas puidutöötleja olulisi muutusi majandustegevuses ei planeeri. „Juurde on soetatud mobiilne puiduhakkur JENZ ning sõlmitud on eelleping veel ühe sama tüüpi puiduhakkuri soetamiseks, kuna 2018. aasta septembris hävis üks puiduhakkuritest põlengus. Planeeritud on hakata välja vahetama frontaallaadureid. Tootmismasinate arvukuse suurenemine on tõstnud uuesti päevakorda vajaduse tehnika pesula ehitamiseks meie kinnistule remondihalli juurde Ebavere külas. Pesula hoone ülemisele korrusele on planeeritud kontoriruumid, kuna siiani oleme asunud rendipinnal,“ kirutavad nad aruandes selle aasta plaanidest.

LOE LISAKS:

Ruumelementide tootja: müügitulu ja kasum jäid plaanidest väiksemaks

Metsä Forest kasvatas kõvasti kasumit

Peetri Puidu käive kasvas mullu 24% enam kui 18 miljoni euroni

Aruandeaasta lõpus töötas ettevõttes 74 töötajat (täistööajale taandatult) ja aastaga töötajate arv kasvas 6 võrra.

Allikas: Ettevõtte majandusaasta aruanne Äripäeva Infopangas.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616