Autor: Metsamajandusuudised.ee • 22. august 2019

Fotod: Kellest saab aasta parim metsamajandaja?

Juba sel laupäeval selgub Rakveres toimuval kogu pere metsapäeval, kellest saab 2019. aasta parim metsamajandaja Eestis. Lisaks arvulistele näitajatele saab metsamajandaja valimisel otsustavaks ka metsamajandaja valmidus suhelda kogukonnaga ja olla aktiivne ühiskonnaliige.
Kellest saab aasta parim metsamajandaja?
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

Erametsaliidu tegevjuht Andres Talijärv lausus, et 26. korda toimuval metsamajandaja konkursil osaleb sel aastal rekordarv kandidaate. "Parima metsamajandaja tiitlile kandideerivad 13 metsaomanikku, kes esindavad väga head läbilõiget meie erametsade ja nende omanike mitmekesisusest. Praegu, kui metsanduse ümber on igapäevaselt palju arutelusid ja erinevaid arvamisi, on kõigile vaja selliseid häid näiteid metsaomanikest, kes oma metsi jätkusuutlikult ja metsanduse häid tavasid järgides majandavad," ütles ta.

Relsiit Haldus OÜ esindaja Sander Tiisler
Autor: Viio Aitsam

Hindamiskomisjon on tänaseks tutvunud kõigi kandidaatide metsade, metsanduslike vaadete ja põhimõtetega. Komisjoni liige Tiit Kosenkranius selgitas, et hindamisel võeti aluseks numbrilisi näitajaid nagu raieküpse metsa või noorendike osakaal, aga ka seda, milline on metsamajandaja ise.

Aasta metsamajandaja tiitli kandidaadid.
Autor: Erametsaliit

"Hindamisel pidasime silmas, et tänapäeva erametsaomanik on aktiivne ühiskonnaliige ja seetõttu arvestasime metsamajandamise kvaliteedi hindamise kõrval näiteks ka seda, milline on metsaomaniku suhtlus naabrite ja kogukonnaga," märkis Kosenkranius.

Selle aasta konkursi taseme kohta sõnas Kosenkranius, et eramets on väga heades kätes. "Võrreldes mullusega kujunesid sel aastal selgemalt välja sarnaste joontega metsamajandajad – majanduslikult aktiivsemad, kes tegelesid ka küpse metsa raiumisega, ja tagasihoidlikumad, kes tegelesid pigem korrastamise ja olemasoleva metsa säilitamisega. Üldjoontes võib aga öelda, et eramets on väga heades kätes ja seda uuendatakse innukalt," ütles ta.

2019. aasta parima metsamajandaja kuulutab tuleval laupäeval, 24. augustil Rakvere Kirikupargis toimuval kogu pere metsapäeval välja keskkonnaminister Rene Kokk. Metsapäeval toimuvad töötoad, jõukatsumised, mitmed tegevused peredele, Curly Stringsi kontsert ja palju muud. Soovijatel on võimalik kaasa lüüa ka ekskursioonil mulluse võitja Lauri Salumäe metsa. Üritus on tasuta.

LOE LISAKS:

Kogu pere metsapäev juba tuleval nädalavahetusel

Rakveres selgub Eesti parim raiesportlane

Helvis Koort raievõistlustest: tasa sõuab, kaugele jõuab

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616