Autor: Metsamajandusuudised.ee • 22. august 2019

Põllumeestele teada ja tuntud Terake sobib ka metsameestele

Terake NFC-kiibi tehnoloogia tööajaarvestuseks ja tööobjektide haldamiseks sobib nii metsa- kui puidusektoris ja teeb töö korraldamise ja tehtu haldamise tunduvalt lihtsamaks.
Metsatöödest annab kiire ülevaat tänapäevane äpp.
Autor: PM/EMF / OVE MAIDLA

Tehnoloogia Rakenduskeskuse poolt väljatöötatud rakendus Terake on loodud selleks, et tööandja saaks koguda infot tööobjekti külastuse, objektil teostatud tegevuse, tehnika ja seadmete kasutuse kohta ning seda infot analüüsida ja edastada. “Rakendust saab kasutada lihtsalt, vajalik on mobiiltelefon ja NFC-märgis. See tehnoloogia annab võimaluse tegevusi registreerida nii sise- kui ka välistingimustes,” tutvustas rakendust Karel Kuningas Tehnoloogia Rakenduskeskus OÜst. “NFC kasutamine on lihtne ja mugav, töötajal on vaja asetada telefon vastu NFC-kiipi ja mobiiltelefonis paiknev tarkvara aktiveerub automaatselt. Erinevatel töötajatel ja eri asukohtades on võimalik rakendus aktiveerida erinevaks eesmärgiks, näiteks rakendus panna lugema kas tööaega või kuvama raporteid. Võimalusi on palju.”

Kõike mobiiltelefoniga kogutud andmeid saab lihtsalt analüüsida internetipõhises rakenduses. Lisaks sellele on võimalik antud tarkvara ühildada ka teiste ettevõttes kasutusel olevate tarkvaralahendustega. “Peale selle on võimalik tarkvaraprogrammi kohandada vastavalt vajalikele funktsioonidele, mis annab lisandväärtust ja võimaldav tööjõu kasutamist tõhusamalt jälgida ja vajadusel muudatusi teha seal, kust analüüs selle vajalikkust näitab,” lisas Kuningas.

Terake rakenduse kõige lihtsam funktsioon on tööobjekti külastuse fikseerimine. Selle tegevuse tegemiseks, tuleb töötajal asetada oma mobiiltelefon objektil oleva NFC-märgise vastu, selle tulemusena salvestatakse töötaja viibimine antud tööobjektil koos kuupäeva ja kellaajaga. Sellisel juhul saab ühte sama asukoha NFC-märgist kasutada mitu erinvat töötajat.

Kui NFC-kiip on kleebitud liikuvale seadmele või masinale, siis on võimalik koguda infot töötaja asukoha (GPS) kohta. “Kui töötaja registreerib end NFC-kiipi kasutades tööobjektil, siis saab ta ka lisada töö liigi ja hiljem on seda võimalik internetipõhisest tarkvarast vaadata. Raportis on ülevaade töötajast, see ülevaade sisaldab infot töötaja, tööaja ja töö tüübi kohta. Tööaja lugemise funktsioon salvestab töö lõpetamise järel töötaja tööobjektil viibimise aja lisaks siis tööobjektil viibimisele ja tööülesande täitmise raportile,” selgitas Kuningas.

Et see funktsioon töötaks, peab töötaja tööobjektile jõudes või tööd alustades oma mobiiltelefoni asetama vastu NFC-kiipi, mille tulemusena kvatakse talle töö alustamise aeg ja see aeg tiksub seni, kuni töötaja seda tööd teeb ja pärast selle lõpetab. Iga järgnev kiibi puudutus kuvab töötajale tema tööaja ning võimaluse töö lõpetada. Peale lõpetamise valiku vajutamist on võimalus töötajale kuvada ka tööraporti vorm.

Töötamise jälgimine internetipõhises tarkvaras kuvab töötaja töötamise reaalajas. “See tähendab seda, et antud funktsioon kuvab kõigi hetkel tööl olevate töötajate töötamise info ekraanil. Kuna töötajal on võimalik töö tööobjektil lõpetada vaid NFC-märgist puudutades, siis ei saa töötaja seda teha mujal, mis omakorda annab reaalse töötegemise ülevaate,” tõi Kuningas veel ühe tarkvara plussi välja.

Töötajate tööobjektide külastusi ja tegevusi saab jälgida reaalajas internetipõhises veebirakenduses. Kõiki registreerimisi ehk töö alustamisi saab filtreerida kuupäeva, tööobjekti, töötaja või muu kriteeriumi alusel. “Veebirakenduses saab määrata kasutajagruppe. See tähendab seda, et seada saab piiranguid erinevatele õigustele – töötaja saab õiguse jälgida näiteks ainult oma tööobjektil töötamist. Terake tarkvara veebirakenduses saab mugavalt hallata kõiki registreeritud NFC-märgised ning nende funktsioone. Igale tööobjektile on võimalik lisada infot just selliselt nagu ettevõttes vaja,” lisas veel rakenduse looja.

TASUB TEADA

NFC-tehnoloogia kasutamine annab mitmeid eeliseid:

• Piisab vaid NFC-märgist – ei vaja eriseadmete paigaldamist tööobjektile;

• Töökindlus – töötab nii välistingimustes kui ka siseruumides täpselt ja kindlalt;

• NFC-märgist puudutades käivitub töö automaatselt;

• Info edastamine toimub reaalajas;

• Lisavõimalused – töögraafikud, töötamise arvestus.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616