Autorid: Meelika Sander-Sõrmus, Metsamajandusuudised.ee • 29. august 2019

Fotod: Uue õppehoone teeb eriliseks puidu laialdane kasutamine

Eile asetasid Tallinna Tehnikaülikool ja Nordecon AS nurgakivi uuele teadus- ja õppehoonele. Liginullenergia tasemel energiatõhusa õppehoone teeb eriliseks puidu laialdane kasutamine nii konstruktsioonis kui ka viimistlusmaterjalina. Hoone valmib 2020. aasta kevadel. Vaata ka 3D jooniseid, milline saab olema uus hoone valmides.
Tallinna Tehnikaülikool ja Nordecon AS asetasid nurgakivi uuele teadus- ja õppehoonele.
Autor: Oleg Hartšenko

„Tallinna Tehnikaülikooli linnak sai oma esimese nurgakivi ca 50 aastat tagasi. Mul on hea meel, et kasvatame uue teadus- ja õppehoonega oma linnakut ka väljapoole selle klassikalisi piire,“ ütles Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo. „Ehitus on TalTechi üks nurgakivi ja siit on välja kasvanud tänased ehituse valdkonna olulisemad isikud. Just see hoone annab meile võimaluse luua veelgi tugevamat akadeemilist sisu ja kujundada tulevasi ehitusvaldkonna tegijaid,“ kinnitas ta. Jaak Aaviksoo lisas, et Mäepealse 3 õppehoone on Eesti üks esimesi avalikke puithooneid, mis on ehitatud tehases toodetud puitelementidest.

Eile asetasid Tallinna Tehnikaülikool ja Nordecon AS nurgakivi uuele teadus- ja õppehoonele. Fotod: Oleg Hartšenko
Autor: Oleg_Harchenko

„Kuigi TalTechi linnakus on suuruselt oluliselt võimsamaid hooneid, on antud hoonekompleksi ehitamine hea insenertehniline väljakutse, kuivõrd puitkonstruktsiooniga maja saab olema liginullenergiahoone. Mäepealse 3 aadressile kerkib Eesti ehitushariduse tipptasemel kompetentsikeskus, mida ehitatakse energiatõhususe viimase malli järgi ning kus hakkavad õppima ja erialaseid katsetusi tegema tulevased spetsialistid, kelle käe all valmivad tulevikus uue generatsiooni keskkonnasõbralikumad ja energiatõhusamad ehitised,“ sõnas Nordecon ASi juhatuse esimees Gerd Müller.

Hoones hakkavad paiknema mitmed TalTechi ehitusvaldkonna teadus- ja õppelaborid: ehituskonstruktsioonide, geotehnika, teede ja liikluse, ehitusfüüsika, ventilatsiooni ja sisekliima ning vee kvaliteedi laborid.

3D joonised valmivast hoonest. Fotod: Nordecon AS

Mäepealse 3 õppehoonel on kolm maapealset ja üks maa-alune korrus, ehitise hoovipoolne osa on liigendatud ühekorruselisena (suletud brutopind kokku: 4 068,5 m2). Uue hoone karkass on projekteeritud ristkihtpuitpaneelidest; fassaadi moodustavad tehases valmistatud puitkonstruktsioonis välisseinaelemendid, suured alumiiniumprofiilis vitriinaknad, ruumilised alumiiniumprofiilidest fassaadikassetid ja Accoya puidust välisplaadid. Kinnistule ehitatakse parkla ja kergliiklustee koos välisvalgustusega. Hoone ette ja sisehoovi on kavandatud massiivsest liimpuidust istepingid – eesmärgiga eksponeerida liimpuitu kui väärikat ehitusmaterjali avalikus ruumis. Siseruumide märksõnadeks on puit, orgaanilisus, läbipaistvus.

Mäepealse 3 teadus- ja õppehoone rekonstrueerimis- ja laiendustööde maksumus on 5,688 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks, ehitust kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616