Autor: Äripäev • 3. september 2019

Andres Kogeri moodulmajade firma taotleb saneerimist

Timo Housesi suurimanik on Andres Koger.
Autor: Veiko Tõkman
Moodulmajade tootja Timo Houses OÜ andis täna kohtusse taotluse ettevõtte saneerimiseks.

Ettevõte teatas, et on sattunud makseraskustesse seoses põhilise turu Rootsi majanduspoliitiliste otsustega ajutiselt külmutada elamumajanduse toetuspakette. Suurt negatiivset mõju on avaldanud ka Rootsi krooni kursi 10% langus euro suhtes viimase pooleteise aasta jooksul.

„Läheme saneerimisprotsessi optimistlikult. Käimasolevad läbirääkimised tulevaste tööde osas on paljulubavad, sest tagasiside meie selgelt eristuva arhitektuuriga moodulmajadele on positiivne. Usume, et tavapärane töökorraldus ja kohustuste täitmine on võimalik taastada, aga me vajame selleks aega ja palume oma partneritelt kannatlikkust,“ ütles Timo Houses OÜ juhatuse esimees Andres Koger.

Timo Houses OÜ moodulmajatehas annab Harjumaal tööd 80 inimesele ja on kuue aasta jooksul eksportinud kogu oma toodangu valdavalt Rootsi.

Mullu teenis ettevõte 19,6 miljoni eurose käibe juures 1,2 miljonit eurot puhaskasumit. Veel 2017. aastal oli ettevõtte müügitulu 9,3 miljonit ja puhaskasum 2,4 miljonit eurot. Tänavu on maksuametile esitatud käibedeklaratsioonide järgi esimese poolaasta käive langenud 5,5 miljonilt 4,5 miljonile eurole.

Kasumisse jõudmisest hoolimata jäi ettevõttel eelmiste perioodide kahjumit ülesse veel 1,3 miljonit eurot ja käibevara ja lühiajaliste kohustuste kordaja oli 0,9. Aasta alguse seisuga tuli ettevõttel 12 kuu jooksul tasuda 1,5 miljoni euro eest laene, üks 12% intressiga laen summas 1 miljon eurot ja teine 5% intressiga laen summas 500 000 eurot.

Käibe kasv on viimastel aastatel olnud tegelikult suur. 2013. aastal tegevust alustanud ettevõtte müügitulu püsis 2016. aastani 5 miljoni euro ringis, sealt edasi on suurte sammudega jõudnud pea 20 miljoni euroni.

Ettevõtte suurim omanik on eraisikuna ja ettevõtte Fervens OÜ kaudu tuntud ehitusettevõtja Andres Koger, keda aastal 2013 ähvardas eraisiku pankrot. Ettevõtte juhatuses on Andres Koger ja teine omanik (Termentum OÜ kaudu) prokurist Aive Kukk.

Timo Housesi juhtkond kirjutas viimases majandusaasta aruandes, et selle aasta eesmärk on säilitada käivet vähemalt 2018. aasta tasemel, kuid siht on käivitada arendusprojekte, millega teenida ettevõttele suuremat kasumit 2020. ja järgnevatel aastatel. "Tänaseks ettevõttesse püsima jäänud meeskond on näidanud tõelist kullaproovi, mida väärtustades on võimalik saavutada oluliselt paremaid tulemusi," seisab aruandes.

Ettevõtte tootmine asub Tallinna lähedal Maardus. Majandusaasta aruandes teatab juhatus, et tootmispinnad rahuldavad praegu ettevõtte vajadusi, kuid planeeritavate arengute juures on võimalik ettevõtte vajadus suurema tehase järele. Eelmisel aastal ehitas ettevõte näiteks Rootsis Gävles ning Malmös ja Soomes Turus. Aasta lõpul alustati nelja korterelamu projektiga Karlstadis Rootsis.

Timo Houses OÜ on Põhjamaade ekspordile suunatud puidust majade lahenduste pakkuja. Ettevõte alustas tegevust 2013. aastal ning pakub täisteenust moodulitest korrusmajade ehitamises vundamendist võtmeteni.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616