Autor: Metsamajandusuudised.ee • 9. september 2019

EMA palub Harku järve äärsed kanakullide ja palukuklaste kodumetsad kaitse alla võtta

Kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) tegi Harku vallavalitsusele ettepaneku kohaliku kaitseala moodustamiseks Harku järve äärse Harkujärve küla maastikest, kus leidub ka looduskaitsealuste kanakullide pesi ja palukuklaste pesakuhjasid. Hetkel ohustavad metsaala eelkõige kinnisvaraarendusplaanid.
EMA palub Harku järve äärsed kanakullide ja palukuklaste kodumetsad kaitse alla võtta.
Autor: Pixabay

Moodustatav kaitseala on aastatega kohaliku kogukonna jaoks oluliseks rekreatiiv- ja loodusharidusliku väärtusega piirkonnaks kujunenud, moodustades mitmekesiste kooslusetüüpidega metsa-ala. Tähtsamad registreeritud looduskaitsealused liigid on kanakullid ja palukuklased, lisaks leidub alal ka vääriselupaiga tunnuseid.

Hetkel ohustab sealse rohevõrgustiku toimimist ja kaitsealuste liikide elupaikasid eelkõige Hobuseraua tee 15 detailplaneeringu elluviimine seoses ulatuslikumate lageraiete ja oluliselt suureneva mootorsõidukite liikluskoormusega, samuti suureneva ehitustegevuse ja inimasustusega. Kanakulli peamiselt ohustavateks teguriteks on just pesapaikade hävinemine ning toitumisala kvaliteedi langus, mis sellise tegevusega ilmsesti kaasneda võib.

Lisaks aitaks kaitseala loomine kaasa Tallinna linna poolt loodava Harku metsa kaitseala eesmärkidele, selle moodustamata jätmine muudaks aga küsitavaks Tallinna linna poolt loodava Astangu roheala toimimise.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616