Autor: Metsamajandusuudised.ee • 11. september 2019

Valmierasse kerkib 4,9 miljonit eurot maksev hakkepuidul töötav katlamaja

Adveni katlamaja Rakveres
Autorid: Vladislav Musakko, Postimees/Scanpix
Adven Eesti ja Läti tegevjuht Urmo Heinam ja Valmiera linnapea Jānis Baiks panid nurgakivi Valmiera hakkpuidu katlamajale, mis peaks valmima järgmiseks küttehooajaks.

Projekti maksumus on 4,9 miljonit eurot, millest 1,66 miljoni euro ulatuses kaasrahastab EL Ühtekuuluvusfond.

“Valmiera hakkpuidu katlamaja ehitus on Advenile oluline verstapost grupi laienemisel. Adven toimetab nii Eestis, Lätis, Soomes kui Rootsis," ütles Urmo Heinam.

Eestis on Adven enamiku piirkondadest viinud üle kohalikule taastuvkütusele, Valmiera biokatlamaja on Heinami sõnul näide sellest, kuidas uusima tehnoloogia abil on võimalik luua süsteem, mis toodab soojust, on vähem sõltuv fossiilkütustest ja aitab kaasa soojuse prognoositavamale hinnale.“

Paigaldatakse hakkpuidu katel soojusvõimsusega 9 megavatti ja suitsugaaside kondenseeriv ökonomaiser soojusvõimsusega 1,5 megavatti. Niipea kui uus, Dakstiņu 1 asuv hakkepuidukatlamaja tööle hakkab, suletakse vana aadressil Riia 25 asuv katlamaja.

Projekti töötatakse välja koostöös ehitusettevõttega MONUM ja Valmieras Ves Ltd-ga, kes vastutab mitte ainult hakkepuidu katlamaja ehituse, vaid ka praegu käimas oleva Dakstiņu tänava ehitamise ja kommunaalteenuste eest.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616