Autor: Metsamajandusuudised.ee • 12. september 2019

Valitsus otsustas suurendada Lindi kaitseala

Valitsus kiitis heaks Keskkonnaministeeriumi esitatud eelnõu, millega moodustatakse olemasoleva kaitseala, püsielupaiga ja hoiuala baasil Lindi looduskaitseala ja kehtestatakse uus kaitsekord. Lisaks võetakse täiendavalt range kaitse alla metsa.
Lindi looduskaitseala.
Autor: puhkaeestis.ee

Kaitseala asub Pärnu maakonnas, Kõima, Marksa, Lindi, Kõpu, Kavaru ja Päraküla külas. Uue kaitseala pindala suureneb 679,1 hektari võrra ligi 1778 hektarini.

Lindi looduskaitseala on kaitse all alates 1999. aastast, põhjuseks Lindi sood ja seda ümbritsevad metsakooslused ning kaitsealused liigid. Ala jätkuv kaitse all hoidmine on oluline eeskätt merikotka, kaljukotka ja väike-konnakotka elupaikade kaitse-eesmärgil ning lisaks võetakse metsavajakute kompenseerimiseks kaitse alla vana metsa. Metsavajakute eesmärk on see, et metsade range kaitse tagaks Eestis vanadele (st vähemalt 100-aastastele) metsadele iseloomuliku elustiku säilimise.

Lindi looduskaitsealal on range kaitse all kokku üle 75 ha laanemetsi, ligi 100 ha salumetsi ja pea 233 ha soovikumetsi.

Jahipidamine on kaitsealal edaspidi lubatud, keelatud on ainult kotkaste kaitseks moodustatud sihtkaitsevööndites neile tundlikul ajal ja kogu alal linnujaht. Muudetakse ka liikumispiirangutega alade piire, mis tuleneb liikide elupaikade muutustest.

Edaspidi laekub Pärnu linnale maamaksu vähem ligikaudu 772 eurot aastas. Täiendavate piirangute tõttu riigi metsamaal ulatub täiendav saamata jääv puidutulu kuni 15 254,5 euroni aastas.

Kaitstava ala välispiir muutub ja ala suureneb ligi 189 ha võrra riigimaa arvelt.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616