Autor: Äripäev • 21. oktoober 2019

Ministeeriumid said valmis riikliku energia- ja kliimakava aastani 2030

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa (vasakul) kooskõlastusringile saadetud tegevuskava sisaldab Aasa sõnul väga oluliste ja suurt rahalist mõju omavate otsustega.
Autor: LIIS TREIMANN
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas saatis ministeeriumidevahelisele kooskõlastusele Eesti riikliku energia- ja kliimakava aastani 2030. Kava eesmärk on anda Eesti inimestele, ettevõtetele ja Euroopa Liidu liikmesriikidele infot sellest, milliste meetmetega kavatseb Eesti saavutada oma energia- ja kliima-alased eesmärgid.

Järgnevatel aastakümnetel on ees palju tööd liikumaks kliimaneutraalse majanduse poole ning sealjuures on tähtis omavaheline koostöö nii tööstus-, transpordi - kui energeetikasektoris. Minister Taavi Aas rõhutas, et riiklik arengukava on vajalik selleks, et avalikkus ja ettevõtjad saaksid oma tegevusi planeerida ja valmistada ette vajalikke investeeringuid, et kliimaeesmärke saavutada.

„Tegemist on väga oluliste ja suurt rahalist mõju omavate otsustega, mida kindlasti ei saa teha kiirustades,“ ütles minister. „Puhtama energiatootmise poole on mõistlik liikuda samm-haaval, kahjustamata Eesti energiajulgeolekut ja töökohti Ida-Virumaal,“ lisas Aas.

Pärast ministeeriumite kooskõlastuste saamist saadetakse REKK2030 tutvumiseks ja heakskiitmiseks Vabariigi Valitsusele, kes edastab REKK2030 hiljemalt käesoleva aasta lõpuks Euroopa Komisjonile.

Riiklik energia- ja kliimakava on Euroopa Komisjonile iga kümne aasta järel esitatav teatis Euroopa Liidu liikmesriigi energia- ja kliimaeesmärkide ning nende täitmise meetmete kohta. Teatise esitamise aluseks on Euroopa Liidu energialiidu ja kliimameetmete juhtimise määrus (EL) 2018/1999.

Riikliku energia- ja kliimakava aastani 2030 ehk REKK 2030 on koostatud kehtivate arengudokumentide alusel ja koondab kokku meetmed ja tegevused kasvuhoonegaaside heite vähendamiseks, energiatõhususe parandamiseks ning taastuvenergia suuremaks kasutuselevõtuks.

REKK 2030 on koostatud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, keskkonnaministeeriumi, maaeluministeeriumi ja rahandusministeeriumi ühistööna.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616