Autor: Allan Rajavee • 28. oktoober 2019

Võru puidutööstus ootab endiselt vooluühenduse taastamist

Puidutööstuse Barrus tootmishoone Võrus peaks saama vooluühenduse tagasi täna õhtuks.
Autor: Raul Mee
Eile pärastlõunal tormi tõttu elektriühenduseta jäänud Võru puidutööstuse Barrus juhatuse liikme Jürgen Ainsalu sõnul on Elektrilevi lubanud taastada elektriühenduse hiljemalt kella kuueks täna õhtul. Tormikahjude kogu ulatus saab Ainsalu sõnul selgeks voolu taastamisel.

Kuigi Elektrilevi taastas eile 16.32 toimunud avarii tagajärjel elektriühenduseta jäänud alajaamas elektrivarustuse kell 22.31, on endiselt vooluta paljud Võru suurtarbijad.

Üks neist on Võrus tegutsev puidutööstus Barrus, mille juhatuse liikme Jürgen Ainsalu sõnul on Elektrilevi lubanud taastada ühenduse hiljemalt täna õhtuks. "Ootame hetkel elektrit ja see pidi saabuma täna õhtul kella viie kuue paiku," ütles Ainsalu.

Tema sõnul käib praegu ettevõttes kahjude hindamine, kuid mingit konkreetset kahjustust masinapargis esmaspäeva hommiku seisuga tuvastatud pole. "Mingid riskid on olemas, aga need pole hetkel teada. Kui vooluühendus tagasi on, siis saame täpsemalt öelda," selgitas Ainsalu.

Seejuures avaldas Ainsalu lootust, et Barrus pääseb ilma suuremate kahjudeta. "Praegu loodame, et tegemist on pigem peavaluga ja väga suurt hävingut vast pole," märkis Ainsalu.

Samas on Elektrilevi juba suutnud taastada osade Võru suurtarbijate vooluühenduse. Näiteks pagaritooteid valmistava osaühing Cristella tootmisjuht Priit Koha ütles, et esmaspäeva hommikuks oli taastatud nende elektri- ja veeühendus.

Sama kinnitas ka Võrus tegutsev metallitööstus Lapi Metall juhatuse liige Margus Tigasson, kelle sõnul tuli nende vooluühendus tagasi juba pühapäeva keskööl. "Me nädalavahetusel ei töötanud ja täna hommikuks oli juba elekter kui ka vesi tagasi. Seega meil suuri kahjusid pole," kinnitas Tigasson.

Elering: alustasime kohe tormi tagajärgede kõrvaldamist

Pühapäeval kell 16.32 toimunud avarii Eleringi Võru alajaamas jättis terve linna pimedusse. Koheselt käivitatud taastamistööde tulemuse õnnestus alajaama elektrivarustus taastada kell 22.31.

Avarii põhjustasid tormi tõttu alajaama seadmetele lennanud alajaama juhtimishoone plekk-katuse tükid ning osa alajaama seadmeid sai kannatada. Tegemist on erakordse juhtumiga. Varem pole suurel hulgal kõrvalisi esemeid ülekandevõrgu alajaamadesse lennanud ega sealseid seadmeid kahjustanud.

Elering alustas koheselt pärast avarii juhtumist ettevalmistusi alajaama ülevaatuseks. Enne spetsialistide sisenemist alajaama tuli kõik sinna suunduvad elektriliinid turvalisuse tagamiseks välja lülitada naaberalajaamadest ehk Põlva, Kanepi, Rõuge, Sõmerpalu ja Soo alajaamast.

Õhtul kella kaheksa paiku toimus Võru alajaama esmane visuaalne ülevaatus ning see andis lootust, et osa alajaamast pole olulisi kahjustusi saanud. Seejärel algas alajaama lennanud kõrvaliste esemete, sealhulgas plekk-katuse tükkide eemaldamine alajaamast.

Üks Võru alajaama kahest sektsioonist õnnestus pingestada kell 23.19, mis võimaldas Eleringi poolt taastada elektrivarustuse suures osas Võru linnast. Esmaspäeval jätkab Elering Võru alajaama seadmete ülevaatust ja korrastamist, et taastada kogu alajaama töö.

Võru alajama avarii jättis mitmeks tunniks elektrita ka naabruses asuvate Rõuge ja Ruusmäe alajaama tarbijad. Nende alajaamade töö taastus kell 19.14. Lisaks Võru alajaamale jäi pühapäevase tormi tõttu ligikaudu kaheks tunniks elektrita ka Eleringi Suure-Jaani alajaama tarbijad Viljandimaal.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616