Autor: Anu Jõgi • 29. oktoober 2019

Imavere saeveski emafirma tulemused kukutasid järsult aktsiat

Imavere saeveski emafirma tulemused kukutasid järsult aktsiat.
Autor: Andres Haabu
Eestis Imavere ja Näpi saeveskeid omava Soome metsatööstuskontserni Stora Enso tulemused viisid hommikul aktsia ligi 10protsendisesse langusesse ja ettevõte lubas uusi säästumeetmeid.

Stora Enso kasum kahanes kolmandas kvartalis oodatust rohkem ja aasta lõpp paistab varasemast nõrgem, kirjutab Kauppalehti. Ettevõte kavandab uusi säästumeetmeid.

Stora Enso ärikasum oli kolmandas kvartalis 231 miljonit eurot. Seda on tublisti vähem kui aasta tagasi, siis saadi ärikasumit 358 miljonit eurot. Ettevõtte käive kahanes aastaga 7,1 protsenti, 2402 miljonile eurole.

„Käive kahanes nii hindade kui ka tootmismahu tõttu. Ka ärikasumi kahanemisel on samad põhjused,“ märkis Stora Enso tegevjuht Karl-Henrik Sundström kvartali ülevaates.

Tema sõnul hoidis firma kolmandas kvartalis tootmiskuludelt kokku ligikaudu 40 miljonit eurot. „Võime vaid ette kujutada, milline oleks tulemus olnud eelmise aasta kulutaseme juures. See on alus õhemale ja efektiivsemale organisatsioonile, mis on valmis olukorra muutumiseks.“

Ettevõtte kasum oli oodatavas suurusjärgus. Andmeteenuse Factset kogutud analüütikute konsensus andis ärikasumi prognoosiks 233 miljonit eurot. Stora Enso käive jäi analüütikute prognoosist rohkem maha, analüütikud ootasid käibeks 2510 miljonit eurot.

Stora Enso prognoosib viimase kvartali ärikasumiks 100–180, analüütikute ootus ulatus seal üle 200 miljoni euro. Aasta tagasi teenis ettevõte viimases kvartalis 271 miljonit eurot ärikasumit.

„Stora Enso tegevusalale ennustatakse üldiselt nõudluse kasvu aeglustumist ja Euroopas on oodata paberinõudluse kahanemist,“ seisab ettevõtte börsiteates.

Stora Enso aktsia kukkus hommikul Helsingi börsil 9,7 protsenti, kell 11 oli number veidi vähenenud – kukkumiseks 9,25 protsenti ja aktsia maksis 11,32 eurot.

Ettevõte teatas, et suurendab kulude kokkuhoiu eesmärki 200 miljonilt eurolt 275 miljonile eurole ja pikendab säästuprogrammi 2021. aasta lõpuni.

Loe täismahus artiklit Äripäeva veebist.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616