Autor: Metsamajandusuudised.ee • 7. november 2019

Tööstuses terendab suurtehing, millest osalised rääkida ei soovi

Äripäevale teadaolevalt toimub Eesti puidutööstuses 10 miljoni euro suurune tehing.
Eesti Höövelliistu tootmine.
Autor: Eesti Höövelliist

Eesti üks edukamaid puidutööstusi Eesti Höövelliist ostab Äripäevale teadaolevalt teise profiilliistude tootja osaühingu Trives. Tehingu suurusjärguks on Äripäeva andmetel 10 miljonit eurot. Ei Eesti Höövelliistu ega OÜ Trives juhatuse liikmed ei nõustunud tehingut kommenteerima.

Eesti Höövelliistu juhatuse liige Andrus Rooks ütles täna, et neil on lepinguga ette seatud kohustus tehingu kohta infot mitte avaldada. "Meil on selle tehingu kohta kokkulepe, et me ei kommenteeri seda kuskil ega avalda infot. See on meil lepingus sees ja nii on," ütles ta.

Eesti Höövelliistu juhatuse liige Andrus Rooks.
Autor: Eesti Höövelliist

Esmaspäeval ütles Trivesi juhatuse liige Eiko Roomet, et see, et Eesti Höövelliist Trivesi ostis, ei vasta tõele. "Osaühingut Trives ei müüdud maha Eesti Höövelliistule. Midagi on toimunud, aga sellest räägib siis, kui on õige aeg. Praegu läheb natuke aega. Võib-olla nädala lõpus on asi täiesti selge ja küps info jagamiseks," ütles Roomet.

VIljandimaal Pärakülas asuv 1993. asutatud Eesti Höövelliistu omanik on Rootsi ettevõte Estinvest AB ning ta kuulub Rootsi gruppi Pomona Gruppen. Ettevõtte asutasid aga sakslased, kellele on seni kuulunud ka osaühing Trives. Seega ostaks Rootsi grupp nüüd lisaks Eesti Höövelliistule ära ka teiste sakslaste Sörnsen Holzleisten grupi ettevõtte Trives.

LOE LISAKS:

Eesti Höövelliist: Tootmine kasvab liist liistu haaval

Tartumaal Kambjas asuv osaühing Trives asutati aastal 2002 ning see kuulub Sörnsen Holzleisten gruppi 2013. aastast.

Eesti Höövelliistuga liideti 2008. aastal Sürgaveres asuv mööblitööstus Eerung. 2011. aastal käivitati Rootsis toodangu turustamiseks tütarettevõte EHL Prolist AB ning samal aastal omandati Rootsi ettevõtte Prolist Nordic AB. 2014. aastal rajati Poolas liimpuitu valmistav ettevõte Drewest ning aastal 2017 omandati Norra ettevõte Rindalslist AS.

Loe täismahus artiklit Äripäeva veebist.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616