Autor: Metsamajandusuudised.ee • 15. november 2019

Ajakiri National Geographic Eesti andis välja oma esimese ristsõnaväljaande

Ajakiri National Geographic Eesti andis välja oma esimese ristsõnaväljaande, mille eesmärk on innustada inimesi hoolima koduplaneedist, saades uusi teadmisi nii looduse ja keskkonna kui ka paljude teiste teemavaldkondade kohta põnevatele küsimustele vastates. NG ristsõnaväljaanne jõuab müügile üle Eesti selle nädala lõpus, parimatele lahendajatele on välja pandud erinevad auhinnad.
Ajakiri National Geographic Eesti andis välja oma esimese ristsõnaväljaande.
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

Tegemist on National Geographicu esimese spetsiifilise ristsõnaväljaandega kogu maailmas. Ristsõnaväljaande kontseptsiooni töötas ajakirja National Geographic Eesti väljaandja AS Äripäev välja koostöös Nuti Grupiga, kes koostas ka NG temaatilised ristsõnad. NG ristsõnaväljaande esimene number keskendub teemadele: tulevikulinnad, ookeanid, arktilised loomad, džunglid, tuli, kosmos, tervis, tuleviku toit jpm.

Äripäeva ajakirjade vastutav väljaandja Rain Väät ütles, et ristsõnaväljaande näol on tegemist uue tootega National Geographicu tooteportfellis. „NG temaatilise ristsõnaväljaande idee tekkis meil ajakirja arenguplaane arutades ning selle mõtte elluviimine sai ka National Geographicu peakontori poolt väga positiivse vastukaja,“ rääkis Väät. „Ajakiri National Geographic Eesti on saavutanud oma turunišis tugeva positsiooni ning lojaalse auditooriumi. Usume, et ristsõnaväljaanne aitab veelgi laiendada NG sihtgruppi Eestis.“

Nuti Grupi loovjuht Tarmo Tuule lausus, et NG ristsõnade tegemine on suur väljakutse ja vastutus. „Me teame väga hästi National Geographicu positsiooni ja mõju maailmas ning anname endast kõik, et National Geographic Eesti ristsõnad oleksid väga kõrge kvaliteediga ja innustaksid ka teisi NG ajakirju üle maailma looma oma ristsõnaväljaannet,“ lisas ta.

Ajakirja National Geographic Eesti annab välja Eesti üks juhtivaid meediaettevõtteid AS Äripäev. National Geographic Eesti ilmub igakuise ajakirjana, millele lisaks antakse neli korda aastas välja mahukaid temaatilisi eriväljaandeid. NG Eesti igakuine keskmine tiraaž on 12 500 eksemplari ja ajakirja lugejate arv ulatub vastavalt ELU 2019 kevadisele uuringule 155 000 inimeseni. NG ristsõnaväljaande esimese numbri tiraaž on 9300 eksemplari.

Maailma ühe suurima mittetulundusliku teadus- ja haridusorganisatsiooni National Geographic Society poolt 1888. aastal loodud ajakiri National Geographic avaldab uurimuslikke artikleid kultuuri, looduse, teaduse ja tehnoloogia teemadel. Eesti keel oli 33. kohalik keel, milles ajakiri 2011. aasta oktoobris ilmuma hakkas. Lähemat infot eestikeelse ajakirja kohta leiab aadressilt www.nationalgeographic.ee ja National Geographic Eesti Facebooki lehelt.

MIS ON MIS

National Geographic

Maailma ühe suurema teaduse ja hariduse vallas tegutseva vabaühenduse National Geographic Society missioon on innustada, harida ja õpetada. Juba üle 130 aasta tegutsenud National Geographic usub, et teadus, uurimistöö ja lugude jutustamine suudavad maailma muuta. National Geographic, mida rahastab National Geographic Partners koos seltsi liikmetelt laekuvate toetusega, jõuab oma massiteabevahendite, projektide ja sündmuste kaudu igal kuul sadade miljonite inimesteni üle maailma. National Geographic on toetanud rohkem kui 11 000 uurimis-, loodushoiu- ja avastamisprojekti ning seltsi juhitavad haridusprogrammid edendavad geograafiaalast kirjaoskust kõikjal üle maailma. Täiendav info aadressil www.nationalgeographic.com.

AS Äripäev

AS Äripäev on Eesti ärimeedia turuliider. Ettevõtet tuntakse 1989. aastast ilmuva ajalehe Äripäev järgi, kuid tänaseks on meediaettevõte kujunenud mitmekülgseks infopakkujaks. AS Äripäev annab välja kolme ajalehte, mitut ajakirja, arvukalt raamatuid, käsiraamatuid ja infolehti ning on viimastel aastatel investeerinud internetitoodetesse ja raadiosse. Äripäev on Eesti suurim ärikonverentside korraldaja ning suur koolituste korraldaja. Ettevõtte annab tööd rohkem kui 200 inimesele ja kuulub Põhjamaade suurimasse meediakontserni Bonnier. Lähem info AS Äripäev kohta aadressil www.aripaev.ee.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616