Autor: Metsamajandusuudised.ee • 20. november 2019

Adven ostab ära metsatööstusfirma Pankaboard energiatootmise

Pankaboard, Ida-Soomes paiknev spetsiifilise karbipapi tootja, müüb oma olemasoleva energiatootmise seadmestiku Advenile. Adven hakkab tarnima Pankaboardile papi tootmiseks vajalikku auru teenusena.
Adven ostab ära metsatööstusfirma Pankaboard energiatootmise.
Autor: Adven Eesti

Pankaboardi energiajaamast, mis kasutab taastuvaid energiaallikaid ja mille võimsus on umbes 33 megavatti, saab üks Adveni suurematest käitistest.

Pankaboard on üks tähtsamaid firmasid Põhja-Karelia Lieksa piirkonnas ja piirkonna suurim tööandja oma umbes 160 töötajaga. Firma on ülemaailmse haardega: see ekspordib enamiku toodetud karbipapist rohkem kui 500 kliendile 65 riigis. Oma energiatootmise müümine Advenile moodustab ühe osa firma kasvustrateegiast. See tehing ei too endaga kaasa personalivahetust.

„Meie põhistrateegia näeb ette spetsiifilise karbipapi arendamise, tootmise ja kogu maailmas müümise. Soovime, et maailmaklassi asjatundjad hoolitseks meie energiatootmise eest, nii et me ise saame keskenduda oma põhitegevusele. Lisaks võimaldab selline tööjaotus meil vabastada ressursse edasiseks kasvuks. Valisime oma partneriks Adveni nende energiateadmuse ja asjatundlikkuse tõttu metsatööstuse alal,” rääkis Pankaboardi tegevdirektor Lauri Junnila.

Selle tehinguga võtab Adven oma omandisse üle energiakeskuse, mille kütusetarve koosneb umbes 80% ulatuses tahkest kodumaisest biomassist ning mis on varustatud ka reserv- ja tipuvõimsusega. Lisaks põhineb rohkem kui 20% energiatootmiseks kasutatavast kütusest ringmajandusel, mis tähendab, et see on pärit papi tootmise protsessis tekkivatest jääkmaterjalidest, nagu puukoor, ja reovee puhastamise protsessis tekkivast mudast.

Adveni energialahenduste eksperdi Kevin Vaheri sõnul võidavad tehingust mõlemad osapooled. “Edu üks võtmeküsimus on, kuidas suunata oma fookus just põhitegevusele ja ressursside mõistlikule jaotamisele, mitte tegeleda kõrvaliste asjadega, mis pole ettevõtte tugevaimaks kompetentsiks. Selles osas arvan, et nii Pankaboard kui Adven on oma fookuse leidnud ning selle tehinguga astuti tubli samm äri jätkusuutlikuse suunal,” sõnas Kevin Vaher.

Spetsialiseerumine tõukas Pankaboardi globaalsele turule

Firma uskus juba üle 10 aasta tagasi kindlalt, et tiheda konkurentsiga metsatööstuses võimaldab kasvada spetsialiseerumine. Pankaboardist on tänaseks saanud maailma juhtiv paksu volditava karbipapi ja spetsiifilise katmata karbipapi tootja.

Tööjõuturule avaldatavale mõjule lisaks on firmal lokaalses plaanis tähtis roll ka alltöövõtuahela kaudu, kuna näiteks ümarpuitu soetatakse läheduses paiknevatest metsadest.

„Pankaboard on julgete teerajajate firma: see on otsustanud, et suudab tiheda konkurentsiga turul edasi kasvada ja edu saavutada, kui keskendub oma põhitegevusele senisest veel intensiivsemalt. Soetatav energiajaam on Advenile märgilise tähendusega: see saab olema üks Adveni suurematest eraldiseisvatest energiakeskustest ja uus oluline referents metsatööstuses,” rõhutab Adveni müügijuht Leo Toivonen.

Adven kavatseb kohe ostutehingu sõlmimise järel energiakeskusesse ka investeerida, et suurendada selle tõhusust ja uuendada keskuse automaatikasüsteemi.

TASUB TEADA

Pankaboard pakub kvaliteetseid karbipapi lahendusi pakendamiseks, erinevateks graafilisteks ja tööstuslikeks rakendusteks ja toidu serveerimiseks. Ettevõte on maailma juhtiv paksu volditava karbipapi ja spetsiifilise katmata karbipapi tootja. Paindlik ning jätkusuutlik tegevusmudel, spetsiifilised vahendid ja oskuslik personal võimaldavad neil rahuldada oma klientide eriomaseid vajadusi. Kogu toodetav papp põhineb värskel kiudainel ja on kiidetud heaks kui toiduga kokkupuutel ohutu materjal. Pankaboard on vähendanud oma keskkonnamõju ja süsinikujalajälge miinimumini tõhusa lokaalse puidusoetuse ja oma biokütusel töötava aurujaamaga.

Pankaboardis töötab ligi 160 inimest ning neil on ülemaailmne haare tänu oma müügikontoritele ja müügiesindajate võrgustikule- rohkem kui 500 klienti 65 riigis.

Adven on Põhjamaade ja Balti riikide juhtiv energia- ja veeteenuste pakkuja, mis toodab tööstusele auru, soojust ja külma ning pakub erinevaid lahendusi, et parandada ja edendada energia, vee ja materjali kasutamise tõhusust. Advenil on ligi 40-aastane kogemus ja 370 spetsialisti, kes opereerivad üle 300 energiakeskuse koguvõimsusega 1900 MW. Lisaks toodab ja edastab Adven toasooja 19 kaugküttepiirkonnas ja edastab maagaasi 18 võrgupiirkonnas üle Eesti.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616